Fakty po Faktach

Paweł Juszczyszyn, Janusz Lewandowski, prof. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat

Sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi grożą kolejne trzy postępowania dyscyplinarne. - Oczywiście są to szykany, to próba zastraszenia mnie i całego środowiska sędziowskiego. Zarówno ja, jak i środowisko sędziowskie, już wielokrotnie daliśmy dowód tego, że nie damy się zastraszyć - powiedział w "Faktach po Faktach" Juszczyszyn. - Wciąż minister sprawiedliwości czy też prezes mojego sądu mają formalnie uprawnienie, by zarządzić natychmiastową przerwę w wykonywaniu przeze mnie czynności służbowych na okres jednego miesiąca – zaznaczył.

 

O projekcie zmian w sądownictwie Diana Rudnik rozmawiała z eurodeputowanym Januszem Lewandowskim. - Wiem, że ta ustawa ma defekt konstytucyjny – ocenił eurodeputowany. Według gościa Rudnik "cel nie uświęca środków". – Ta ustawa otwiera bardzo krętą drogę do pieniędzy spóźnionych o dwa lata – stwierdził.

 

31. finał WOŚP odbywa się pod hasłem walki z sepsą. O zespole objawów spowodowanych gwałtowną reakcją organizmu opowiedziała w "Faktach po Faktach" prof. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat, kierownik Zakładu Mikrobiologii i Immunologii Klinicznej Centrum Zdrowia Dziecka. – Teoretycznie sepsa może spotkać każdą osobą – przyznała prof. Dzierżanowska-Fangrat. Gościni Diany Rudnik podkreśliła, że ta reakcja organizmu "występuje też u osób młodych". – Trzeba o sepsie mówić – apelowała.