|

Pytania o Świątek przed US Open. "To on robi najlepszą robotę w jej teamie"

Iga Świątek wróciła do wielkiej formy
Iga Świątek wróciła do wielkiej formy
Źródło: PAP/EPA
W niedzielę rusza US Open, ostatni wielkoszlemowy turniej tenisowy w sezonie. Jedną z faworytek będzie odradzająca się po słabszym okresie Iga Świątek, ale uwagę polskich kibiców zwróci na siebie także Naomi Osaka. Dla Japonki to pierwszy start w Wielkim Szlemie pod wodzą Tomasza Wiktorowskiego. - Trener zadanie ma niełatwe, bo cały czas będzie na cenzurowanym - twierdzi Lech Sidor.Artykuł dostępny w subskrypcji

US Open 2025 oglądaj na żywo w Eurosporcie i w HBO Max >>>

Fani Biało-Czerwonych będą jednak z pewnością mocniej przeżywać występy Świątek. Mają powody do optymizmu, bo raszynianka prezentuje w ostatnich tygodniach wyraźną zwyżkę formy.

A trzeba przypomnieć, że pierwsza część sezonu nie układała się po myśli 24-latki. Na koniec czerwca Polka miała na koncie wprawdzie dwa wielkoszlemowe półfinały, w Australian Open oraz Roland Garros, ale tylko raz dotarła do finału imprezy WTA: na trawie w niemieckim Bad Homburgu.

- Ta seria bez finałów była niepokojąca. Iga, jeśli już wcześniej przegrywała mecze, to zazwyczaj "na żyletki". A w tym okresie przydarzyło jej się kilka jednostronnych porażek - zauważa Sidor, mając na myśli chociażby starcia z Jeleną Ostapenko w Dosze czy z Coco Gauff w Madrycie.

Iga Świątek ma za sobą trudną wiosnę
Iga Świątek ma za sobą trudną wiosnę
Źródło: PAP/EPA

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI SPORTOWE >>>

Czytaj także: