Paryski dom mody Lanvin zaprezentował dziś zdjęcia debiutanckiej kolekcji mody dla dzieci. To 25 ubrań dla dziewczynek w wieku 4-10 lat. - Chcemy pozostać w świecie luksusu. Dlatego materiały, z których uszyjemy stroje, będą około 10 razy droższe niż te, z których na ogół szyje się kolekcje dla najmłodszych – powiedział wiceprezes marki.
Alber Elbaz sprawił, że zapomniany paryski dom mody w ciągu kilku lat stał się jednym z najważniejszych i najbardziej dochodowych w branży. Firma rozwija więc kolejne projekty: po kolekcji dla mężczyzn i linii ślubnej, teraz przyszedł czas na dzieci.
Dziś pokazano zdjęcia kolekcji Lanvin Petite, która składa się z 25 ubrań. To sukienki, sweterki, płaszcze i T-shirty dla małych elegantek oraz akcesoria, w tym biżuteria i baleriny. Są też stroje przeznaczone na wieczór – sukienki z tiulu, organzy i jedwabiu wysadzane koralikami i dżetami, które przypominają te dla dorosłych klientek.
Kolekcja powstała z myślą o dziewczynkach w wieku od lat 4 do 10. Zgodnie z ideą założycielki domu mody - Jeanne Lanvin, która na początku kariery szyła sukienki dla swojej córeczki Marguerite i innych małych klientek, a dopiero później dla ich matek.
Kolekcja Lanvin Petite będzie nie mniej luksusowa niż ta dla dorosłych. - Materiały, z których uszyjemy stroje, będą około 10 razy droższe niż te, z których na ogół szyje się kolekcje dla dzieci – podkreślił Thierry Andretta, wiceprezes domu mody Lanvin w rozmowie z biblią mody "Vogue'iem".
Kolekcja na sezon wiosna-lato 2012 pojawi się w sklepach w listopadzie. Ceny nie są jeszcze znane.
Najpierw krawcowa, a potem żona hrabiego
Lanvin to jeden z najstarszych domów mody na świecie. Założyła go w 1889 roku Jeanne Lanvin, która zaczynała jako modystka. Na salony Paryża weszła nie tylko jako żona włoskiego szlachcica - hrabiego Emilio di Pietro, ale jako jedna z najbardziej wpływowych projektantek mody w latach 20. i 30. XX wieku.
Po jej śmierci w 1946 roku, właścicielem firmy została jej córka, Marguerite di Pietro, która była żoną hrabiego Jeana de Polignac i śpiewaczką operową.
W 2001 roku stanowisko dyrektora artystycznego w Lanvin objął pochodzący z Casablanki Alber Elbaz. Fachu uczył się w Nowym Jorku u Geoffreya Beene'a, potem przeniósł się do Europy, gdzie pracował w takich domach mody jak Guy Laroche, Yves Saint Laurent i Krizia.
W 2005 roku dostał najbardziej prestiżową nagrodę w branży - CFDA International Award. W ub.r. zaprojektował specjalną kolekcję dla koncernu H&M, która była największym sukcesem w historii szwedzkiej marki.
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Lanvin