TVN24 | Ciekawostki

Pytanie w "Milionerach" za 125 tysięcy o "Thorgala" Grzegorza Rosińskiego

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj
Źródło:
Milionerzy TVN

"Thorgal" Grzegorza Rosińskiego ukazuje się w oryginale w języku polskim, flamandzkim, angielskim czy francuskim? Na to pytanie za 125 tysięcy złotych odpowiadał w "Milionerach" pan Damian Zieliński z Lublina.

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów" o duże pieniądze grał pan Damian Zieliński z Lublina. Napotkał pierwsze problemy przy pytaniu za 10 tysięcy złotych o cytat z serialu "Alternatywy 4". W odpowiedzi pomogło mu koło ratunkowe – publiczność. Następne pytania dotyczyły m.in. geografii i motoryzacji. Przy wyzwaniu za 125 tysięcy złotych trzeba było wykazać się znajomością twórczości Grzegorza Rosińskiego.

W jakim języku ukazuje się w oryginale "Thorgal" Grzegorza Rosińskiego?

A: polskim B: flamandzkim C: angielskim D: francuskim

Uczestnik poprawnie skojarzył, że "Thorgal" to komiks. Nie wiedział jednak, w jakim języku był oryginalnie napisany. Zastanawiał się głównie między odpowiedzią A: "polskim" oraz C: "angielskim". Pan Damian był ciągle w posiadaniu dwóch kół ratunkowych – pół na pół oraz telefonu do przyjaciela. Postanowił skorzystać z pierwszego.

Dwie odpowiedzi, które zostały w grze zaskoczyły grającego, Okazało się, że "Thorgal" nie ukazał się bowiem w oryginale ani po polsku, ani po angielsku. Do rozważenia zostały język flamandzki i francuski.

Pan Damian nie znał poprawnej odpowiedzi, ale postanowił strzelić. Wybrał odpowiedź D, stawiając na język francuski. Była to dobra decyzja.

Rosiński i Thorgal

Grzegorz Rosiński to polski rysownik, który w 1977 roku stworzył ilustracje do serii komiksów "Thorgal". Seria opowiadająca o przygodach Thorgala Aegirssona ukazuje się w oryginale w języku francuskim.

Pan Damian wygrał 125 tysięcy złotych i przeszedł do gry o ćwierć miliona.

"Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności". Jak zwrócił się tu prezydent Wałęsa do prezesa Kaczyńskiego?

Autor:paj

Źródło: Milionerzy TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości