Psy w butach

Ciekawostki


Poranione łapy niemieckich psów policyjnych nie będą już zajmować duesseldorfskich weterynarzy. Na wiosnę czworonożni funkcjonariusze dostaną piękne błękitne obuwie.

- Wszystkie nasze psy policyjne, w sumie 20 owczarków alzackich i belgijskich, zostaną przeszkolone w chodzeniu w butach - powiedział Andre Hartwich z policji w Duesseldorfie. - Nie jestem pewien, czy im się to spodoba, ale będą musiały się przyzwyczaić - dodał z niemiecką stanowczością.

Jak przekonują Niemcy, buty dla policyjnych psów to nie fanaberie, to konieczność - w przeszłości wiele zwierząt raniło sobie łapy podczas patrolowania usłanych potłuczonymi butelkami duesseldorfskich ulic.

Buciki pod kolor

- Nawet czyszczenie ulic nie likwiduje wszystkich szklanych okruchów spomiędzy bruku i płyt - tłumaczy policjant. Odłamki te często wbijają się głęboko w poduszeczki psich łap.

Psy zaczną paradować w butach na wiosnę, ale tylko podczas akcji wymagających ochrony łap. Kolor psich bucików nie jest przypadkowy - mają pasować do umundurowania policjantów.

Źródło: PAP, tvn24.pl