Ciekawostki

Jaki związek mają premier i haft? Pytanie w "Milionerach"

Ciekawostki


Haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny został nazwany na cześć premiera: Niemiec, Austrii, Francji czy Włoch? Na to pytanie w "Milionerach" odpowiadała pani Anna Młynarczyk-Walczak z Wrocławia. Za poprawną odpowiedź mogła zdobyć 40 tysięcy złotych.

Pani Anna rozpoczęła swoją grę w poprzednim odcinku. Zdążyła wtedy usłyszeć trzy pytania, po czym skończył się czas programu. Uczestniczka odpowiadała poprawnie i zachowała komplet kół ratunkowych.

Pierwsze problemy pojawiły się w czasie pytania za 20 tysięcy złotych. Dotyczyło ono sportu. Zadzwoniła więc do swojego przyjaciela i poprosiła go o pomoc. Ten wskazał jej poprawną odpowiedź.

Dwa ostatnie koła pani Anna wykorzystała na pytanie za gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny został nazwany na cześć premiera:

A: Niemiec B: Austrii C: Francji D: Włoch

Pani Anna miała swoje typy, jednak nie chciała ich zdradzać, by nic nie sugerować. Wiedziała, że na pewno skorzysta z któregoś z kół ratunkowych. Po chwili poprosiła o odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi.

Na tablicy zostały odpowiedzi "C: Francji" i "D: Włoch". To jednak niewiele jej pomogło, dlatego skorzystała z ostatniego koła i poprosiła o pomoc publiczność.

71 procent osób zasiadających na widowni wskazało na Francję, a 29 procent osób na Włochy.

Uczestniczka postawiła na Francję. Był to poprawny wybór.

Haft richelieu

Haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny został nazwany na cześć pierwszego premiera Francji, kardynała Armanda Richelieu. Haft richelieu, zwany też haftem weneckim, jest białym haftem imitującym koronkę.

Autor: mmis/adso / Źródło: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości