Napisał tylko jedną, ale słynną na całym świecie powieść. O kogo chodzi?

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis/b
Źródło:
Milionerzy TVN

 

Pracował w rzeźni miejskiej w Bydgoszczy i w swoim ponad 90-letnim życiu opublikował jedną, ale słynną na cały świat powieść. O kogo chodzi? O J. D. Salingera, Ernesta Hemingway'a, Williama Faulknera czy Lwa Tołstoja? Takie pytanie usłyszała w "Milionerach" pani Magdalena Ziółek z Gdyni.

Pani Magdalena rozpoczęła swoją grę jeszcze w poprzednim odcinku. Udało jej się odpowiedzieć na jedno pytanie za 500 złotych. Wtedy czas programu dobiegł końca.

Walkę o milion złotych kontynuowała w środowym wydaniu. Jedno z pytań, które usłyszała, dotyczyło autora pewnej powieści.

Pracował w rzeźni miejskiej w Bydgoszczy i w swoim ponaddziewięćdziesięcioletnim życiu opublikował jedyną, ale słynną na cały świat powieść.

A: J. D. Salinger

B: E. Hemingway

C: W. Faulkner

D: L. Tołstoj

Poprawna odpowiedź na to pytanie to odpowiedź A.

Kim był i co napisał J. D. Salinger?

J. D. Salinger urodził się 1 stycznia 1919 roku w Nowym Jorku. Był autorem wielu książek, ale tylko jednej powieści, "Buszujący w zbożu". Zmarł 10 lat temu, 27 stycznia 2010 roku.

Pisarz był synem polskiego Żyda, Sola Salingera. W wieku 18 lat pracował jako praktykant w rzeźni miejskiej w Bydgoszczy.

Autor:mmis/b

Źródło: Milionerzy TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN