Koronawirus we Włoszech. Władze Wenecji ogłosiły decyzję w sprawie opłaty turystycznej

Ze świata


Władze Wenecji postanowiły przełożyć na przyszły rok wprowadzenie biletów za wstęp do miasta. Miały one obowiązywać od 1 lipca br., by uregulować napływ turystów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Opłata ma dotyczyć wszystkich, którzy do Wenecji dostaną się drogą morską na pokładzie statków wycieczkowych, a także lądową - samochodem lub pociągiem. Obowiązek dotyczyć będzie tych, którzy nie zatrzymają się w weneckich hotelach.

Celem tego rozporządzenia, przyjętego już przez władze, jest ograniczenie napływu turystów tylko na jeden dzień zwiedzania. To ich w mieście jest najwięcej.

Bilet wstępu do Wenecji

Burmistrz Luigi Brugnaro ogłosił w poniedziałek, że wejście w życie obowiązku biletów przesunięto o rok. "Ale nadal obowiązująca jest koncepcja ograniczenia napływu turystów i podniesienia jakości turystyki, tym bardziej po tym, gdy zobaczyliśmy w tych dniach zdjęcia przejrzystej wody w kanałach" - dodał Brugnaro. Woda w kanałach, jak się zauważa, jest nie tylko przejrzysta, ale pojawiły się w niej też ryby, co jest widokiem nieznanym tam od dawna.

Nie tylko koronawirus

Wenecja ma za sobą wyjątkowo trudne miesiące.

W listopadzie ubiegłego roku doszło tam do katastrofalnej powodzi, największej od ponad pół wieku, która spowodowała straty szacowane na kilka miliardów euro. Wielu turystów odwołało potem rezerwacje i zrezygnowało z przyjazdu. W lutym, z powodu wybuchu epidemii koronawirusa, dwa dni przed terminem zakończony został wenecki karnawał.

Autor: mb / Źródło: PAP