Kapitan odmówił wykonania lotu. Kolejny rejs odwołany z powodu strajku

Z kraju

Kapitan Małysa o sytuacji w PLL LOTtvn24
wideo 2/4

Strajk w LOT trwa. Polskie Linie Lotnicze LOT, z powodu odmowy wykonania lotu przez kapitana, odwołały czwartkowy popołudniowy rejs z Warszawy do kanadyjskiego Toronto - poinformował Konrad Majszyk z biura prasowego LOT. To już 12. rejs, jaki z powodu trwającego w spółce protestu musiał odwołać w czwartek przewoźnik.

Chodzi o rejs o numerze LO 045. Samolot z Lotniska Chopina do Toronto miał wystartować o 17.05.

Majszyk zapewnił, że spółka na bieżąco informuje swoich pasażerów o zmianach w ich rejsach, przebukowuje bilety na inne swoje rejsy lub innych przewoźników lotniczych, tak aby pasażerowie mogli jak najszybciej dostać się do swojego miejsca docelowego.

Z powodu trwającego strajku w LOT przewoźnik odwołał w czwartek 12 rejsów. Jednym z nich był samolot do Chicago. W tym przypadku - podobnie jak do Toronto - wykonania lotu odmówił kapitan.

Strajk w LOT

Czwartek jest ósmym dniem strajku związków zawodowych w PLL LOT. Jego uczestnicy, są to stewardesy i piloci, powstrzymują się od pracy.

Spółka tłumaczy, że strajk jest nielegalny, a każdy odwołany rejs to dla firmy olbrzymie koszty.

LOT informował wcześniej, że na skutek trwającej od ubiegłego czwartku (18 października) akcji strajkowej, z powodów problemów z załogą, odwołano 56 na 2346 planowanych operacji. Oznacza to, że w wyniku protestu odwołanych zostało 2,4 proc. rejsów.

Sprawdź lot

Spółka prosi, aby pasażerowie na bieżąco sprawdzali status swoich rejsów na stronie www.lot.com w zakładce www.lot.com/pl/pl/status-lotu.

Informacje dotyczące zaplanowanych rejsów można także pozyskać, dzwoniąc na LOT Contact Center pod nr. +48 22 577 77 55 oraz sprawdzając tablice przylotów i odlotów, które w przypadku lotniska w Warszawie są widoczne np. na stronie internetowej www.lotnisko-chopina.pl.

Autor: ah//dap / Źródło: PAP

Raporty: