Chcieli kupić węgiel, stracili trzy tysiące złotych. Policja ostrzega

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputeremtvn24.pl, policja Lubin
wideo 2/7
tvn24.pl, policja LubinTak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem

Oszuści wykorzystują zamieszanie na rynku węgla i próbują naciągnąć klientów na tak zwane superokazje. - Ofiarą oszustów oferujących fikcyjny węgiel padło małżeństwo z Nowego Targu, które straciło trzy tysiące złotych - poinformowała rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

"Uważajmy na tzw. superokazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy numery telefonów, a sklepy w ewidencji działalności gospodarczej oraz KRS czy w innych rejestrach porównując zawarte tam dane z ich danymi na stronach internetowych" – apeluje policja.

Oszustwo na węgiel. Policja ostrzega

Małżeństwo z powiatu nowotarskiego w sklepie internetowym w lipcu br. znalazło ofertę sprzedaży ekogroszku w bardzo korzystnej cenie. Po kontakcie telefonicznym dalej postępowali zgodnie z wskazówkami oszusta. Zalogowali się na stronie sklepu internetowego, kupili dwie tony ekogroszku i przelali blisko 3 tys. zł. na wskazane tam konto bankowe.

Po zakupie otrzymali wiadomość potwierdzającą złożenia zamówienia i zdjęcie faktury. Zgodnie z umową dostawca miał 30 dni na dostarczenie zakupionego opału. Po upływie 30-dniowej gwarancji dostawy małżeństwo nie otrzymało opału, a kontakt z dostawcą się urwał.

- Kiedy po raz kolejny dostawca nie odbierał telefonu, oszukani sprawdzili w sieci jego numer. Okazało się, że miał bardzo negatywne komentarze. Były również ostrzeżenia, aby uważać na osobę posługującą się tym numerem, bo to najprawdopodobniej oszust. Wtedy małżeństwo zorientowało się, że zostało oszukane - relacjonowała podkomisarz Garbacz.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości