Z kraju

Piotrowska-Oliwa szefową Virgin Mobile. Biznes Richarda Bransona rozkwitnie nad Wisłą

Z kraju


Grażyna Piotrowska-Oliwa obejmie stery w biznesie miliardera Richarda Bransona. Polska menedżerka właśnie została prezesem Virgin Mobile w Polsce - ustalił „Puls Biznesu”.

„PB” podaje, że Grażyna Piotrowska-Oliwa, czyli była prezes PGNiG oraz PTK Centertel (Orange) będzie zarządzać operatorem Virgin Mobile w Polsce. Wcześniej Oliwa była udziałowcem i nadzorcą spółki Telakces, czyli partnera i dystrybutora Virgin Mobile w kraju.

Jakie cele?

Wprawdzie sama zainteresowana na razie „nie komentuje” doniesień dziennika, ale „Puls Biznesu” ustalił, że Piotrowska-Oliwa jest już dogadana z m.in. Łukaszem Wejchertem, udziałowcem i jednym z motorów napędowych biznesu Bransona nad Wisłą.

„PB” pisze, że Wejchert chce, aby nowa prezes przedstawiła biznesowe cele Virgin Mobile. Zapewne dojdzie do tego w przyszłym tygodniu. Tymczasem Wejchert przekonuje, że sytuacja finansowa firmy jest stabilna.

- Po momencie wolniejszego rozwoju, spowodowanego opóźnieniami w finansowaniu, ruszyliśmy z kopyta. Od kilku miesięcy zwyżki są dynamiczne, bo ludzie szukają prostych rozwiązań - mówi w „PB” Łukasz Wejchert.

Biznes Bransona

Virgin Mobile jest największym na świecie wirtualnym operatorem telefonii komórkowej. W Polsce biznes ekscentrycznego miliardera dopiero raczkuje choć działa od sierpnia 2012 roku. Według zapowiedzi w ciągu trzech lat, które upłyną za trzy miesiące, miał zdobyć co najmniej milion klientów, ale jak szacuje „PB” obecnie sieć Bransona ma nad Wisłą około 180-200 tys. aktywnych kart SIM.

Autor: msz/gry / Źródło: Puls Biznesu, tvn24bis.pl,

Pozostałe wiadomości