Samochody dla CBA. "Rozmach przetargu, szczególnie w dobie pandemii, jest szokujący"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
Rzeczpospolita
Horban: myślę, że szczepienia przywrócą nam normalność i normalne działanie, do którego wszyscy tęsknimyTVN24
wideo 2/6
TVN24Horban: myślę, że szczepienia przywrócą nam normalność i normalne działanie, do którego wszyscy tęsknimy

75 aut z potężnymi silnikami ma zamiar kupić Centralne Biuro Antykorupcyjne - pisze "Rzeczpospolita". Jak przypomina dziennik, to kolejny taki przetarg rozpisany przez instytucję państwową mimo pandemii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"48 samochodów klasy średniej wyższej, 21 kompaktów, jeden SUV, dwa busy, pojazd do przewodu osób zatrzymanych, furgon dostawczy i pojazd wielozadaniowy – to wykaz aut, które, jak ustaliła 'Rzeczpospolita', chce kupić Centralne Biuro Antykorupcyjne. Przetarg rozpisało pod koniec listopada, a oferty można składać do 29 grudnia" - czytamy w dzienniku,

Gazeta przypomina, że w listopadzie CBA rozstrzygnęło już inny przetarg na zakup samochodów z klasy średniej wyższej. Zdecydowało się na 11 BMW serii 3 za sumę 1,24 mln zł.

"W nowym przetargu auta z klasy średniej wyższej mają mieć moc co najmniej 150 KM, tyle samo co w poprzednim, i podobne wymiary" - napisano.

"Służba znowu celuje w BMW?"

– Czy to oznacza, że służba znowu celuje w BMW? – pyta w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej. – Rozmach przetargu, szczególnie w dobie pandemii, jest szokujący – dodaje.

"Chodzi o to, że wśród 48 samochodów klasy średniej wyższej znalazły się cztery o niezwykle wysokich parametrach użytkowych. CBA chce, by miały one napęd na cztery koła i moc silnika co najmniej 250 KM. Ten ostatni parametr posiadają nieliczne wozy popularnych marek, częściej – marek premium. Z kolei poszukiwany przez CBA SUV ma mieć potężny silnik z mocą co najmniej 330 KM. To również sugerowałoby, że służba szuka pojazdu z najwyższej półki" - czytamy w artykule.

CBA twierdzi, że tak duże zamówienie jest niezbędne.

"Postępowanie wszczęto w związku z koniecznością wymiany najbardziej wyeksploatowanych pojazdów służbowych CBA na nowe" – wyjaśnia "Rz" Wydział Komunikacji Społecznej CBA. "Pojazdy służbowe są podstawowym narzędziem wykonywania różnych statutowych zadań CBA na terenie całego kraju" – dodaje. Zauważa, że odbiór pojazdów nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Autor:mp

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: CBA