Nowe tytuły i nowy sprzęt. Sony przedstawiło swoje premiery

Źródło:
TVN24
Serial "The Last of Us" zadebiutował na platformie HBO Max w poniedziałek 16 stycznia
Serial "The Last of Us" zadebiutował na platformie HBO Max w poniedziałek 16 styczniaTVN24
wideo 2/9
Serial "The Last of Us" zadebiutował na platformie HBO Max w poniedziałek 16 styczniaTVN24

W środę w nocy czasu polskiego odbyło się PlayStation Showcase, czyli zapowiedzi Sony związane z ich konsolą dotyczące najbliższej przyszłości. Zarówno od samego koncernu jak i od współpracujących z nimi deweloperów. Pośród zapowiedzi nowych tytułów wyróżnia sę Spider-Man 2 i remake Metal Gear Solid 3. Sony oficjalnie zaprezentowało także Project Q, czyli swoją przenośną konsolę.

Najnowsza konsola firmy Sony, PlayStation 5, pojawiła się na rynku na początku 2020 roku. Jednak wybuch pandemii COVID-19 spowodował, że jej dystrybucja mocno szwankowała i dopiero po trzech latach urządzenie jest powszechnie dostępne w sprzedaży. I chociaż część graczy zdążyła przez te trzy lata w zupełności oswoić się z konsolą i oczekiwała już zapowiedzi kolejnej generacji, to Sony tych nadziei nie spełniło i PlayStation 6 nie nadciąga. Biorąc pod uwagę powyższe, to nic dziwnego. To nie oznacza jednak, że w kwestii sprzętowej nic się nie dzieje, wręcz przeciwnie.

PlayStation Project Q

Potwierdziły się wcześniejsze plotki o nowym projekcie Sony Podczas PlayStation Showcase zaprezentowano Project Q - to przenośna konsola, która ma być uzupełnieniem dla PS5. Wygląda jak połączenie kontrolera DualSense z 8-calowym ekranem LCD. Nie będzie to jednak samodzielny sprzęt, ale niejako towarzysz dla głównej konsoli. Przy wykorzystaniu funkcji Remote Play przez Wi-Fi2 gracz będzie mógł streamować na nią dowolną grę zakupioną na PS5.

Project Q ma zostać wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku. Do tego zaprezentowano bezprzewodowe słuchawki dedykowane dla PS5.

Nowe gry na PlayStation 5

Z zapowiedzi nowych gier, których ma pojawić się sporo, ale nie wszystkie wywołały zachwyt graczy i krytyków, wyróżnia się kilka tytułów.

Na ich czele zdecydowanie jest Spider-Man 2 - kontynuacja hitu, wpierw wydanego na konsolę PlayStation 4, a potem zremasterowanego na PlayStation 5. W trailerze, w którym pojawia się zarówno Peter Parker jak i Miles Morales, zaprezentowano nowe moce wynikające z kostiumu symbiota oraz wstępnie określono datę premiery na jesień 2023 roku.

Sony zaprezentowało także nową wersję Metal Gear 3: Snake Eater. Na temat tego remaku pojawiały się pogłoski od jakiegoś czasu i japońskie studio Konami w końcu potwierdziło pracę nad grą. Ma ona zostać wydana na PS5, Xobxa i komputery PC. 

PlayStation zapowiedziało również Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1, która obejmuje Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty i Metal Gear Solid 3: Snake Eater, która pojawi się na PlayStation 5 tej jesieni.

Powrót Assasyna w październiku

Następna gra w cyklu Assassin’s Creed to Assassin’s Creed Mirage i pojawi się 12 października na Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, PC i Amazon Luna.

PlayStation ujawniło nową funkcję o nazwie Assassin's Focus, która pozwala oznaczać i zabijać kilka celów z rzędu. Tytuł ten ma być niejako powrotem do korzeni i skupić się na mniejszych działaniach w mniejszej skali.

Studio Bungie powraca do marki Marathon

Zaprezentowano także nowy trailer dla Final Fantasy XVI, która zadebiutuje już 22 czerwca. Fani serii mogą zobaczyć powrót starych przeciwników, a także kilku nowych.

Do tego warto wspomnieć, że studio deweloperskie Bungie odpowiedzialne za takie klasyki jak Halo czy Destiny powraca do swoich korzeni. W 1992 roku studio wydało grę Marathon na komputery Mac i dosyć niespodziewanie postanowiło powrócić do tego świata po 20 latach.

Nowa gra nie będzie kontynuacją poprzednika, ale ma być umieszczona w tym samym uniwersum. PlayStation zapowiedziało, że tytuł nie będzie zawierał rozrywki dla jednego gracza i skupi się całkowicie na trybie PvP (gracz kontra gracz).

Poza tym zapowiedziano takie tytuły jak:

Fairgame$, Ghostrunner 2, Immortals of Aveum, Helldivers II, The Talos Principle 2, Phantom Blade 0, Foamstars, Neva, Alan Wake 2, Towers of Aghasba, Sword of the Sea, Dragon's Dogma 2, Revenant Hill, Street Fighter 6, Five Nights at Freedy's Help Wanted 2, Arizona Sunshine II, Resident Evil 4 Remake VR, Concord, Crossfire: Sierra Squad, Destiny 2: The Final Shape.

Ci gracze, którzy posiadają konsolę od Microsoftu muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Nowości, które mają ukazać się na konsoli Xbox zostaną zaprezentowane 11 czerwca.

Autorka/Autor:JW/ams

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Po dynamicznych wzrostach cen mieszkań, rynek wyraźnie uległ ochłodzeniu. Ceny ofertowe mieszkań spadły w kwietniu w siedmiu z 17 analizowanych miast Polski - wynika z raportu Expandera i Rentier.io. Wśród nich znalazła się Warszawa. W kilku miastach padły jednak kolejne rekordy przeciętnej ceny za metr kwadratowy.

Kraków goni Warszawę. Rekordy w Gdyni, Gdańsku i Wrocławiu

Kraków goni Warszawę. Rekordy w Gdyni, Gdańsku i Wrocławiu

Źródło:
tvn24.pl

Nawet 10 milionów zapytań dziennie może wpływać do rejestru zastrzeżeń PESEL - wynika z informacji Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Organizacja ta obawia się, że tak duża liczba może spowodować utrudnienia w korzystaniu z usług finansowych, choćby z pożyczki czy kredytu.

Klientów banków mogą czekać duże utrudnienia. "To będzie wymagało cierpliwości"

Klientów banków mogą czekać duże utrudnienia. "To będzie wymagało cierpliwości"

Źródło:
tvn24.pl

W tygodniu czekają nas aż dwa dni z zakazem handlu. Sklepy będą zamknięte zarówno w czwartek, 30 maja, w Boże Ciało, jak i w niedzielę, 2 czerwca. Oznacza to, że nie zrobimy w tych dniach większych zakupów. Niektóre sklepy zdecydowały się jednak na wydłużenie godzin pracy w inne dni.

Kalendarz handlowy na długi weekend. Niektóre sklepy będą otwarte dłużej

Kalendarz handlowy na długi weekend. Niektóre sklepy będą otwarte dłużej

Źródło:
tvn24.pl

Zawieszenie opłaty mocowej, o którym mowa w ustawie o bonie energetycznym ograniczy wzrost rachunków o mniej więcej jedną czwartą - przekazał prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin. Jednocześnie zaznaczył, że tegoroczna obniżka nie powinna wpłynąć na zwiększenie tej opłaty w 2025 roku.

Jedna opłata mniej na fakturze za prąd

Jedna opłata mniej na fakturze za prąd

Źródło:
PAP

Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta niektórzy klienci sieci sklepów Biedronka zostali wprowadzeni w błąd przy okazji akcji promocyjnej. UOKiK nałożył na właściciela sieci obowiązek przyznania im środków finansowych. Do klientów trafiają już SMS-y z informacją o przyznaniu im vouchera w kwocie 150 złotych.

SMS od Biedronki. "Voucher o wartości 150 zł"

SMS od Biedronki. "Voucher o wartości 150 zł"

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd Orlenu przedstawił walnemu zgromadzeniu projekt uchwały o nieudzieleniu absolutorium za 2023 rok poprzedniemu zarządowi i radzie nadzorczej - przekazała spółka. Konsekwencją przyjęcia uchwały będzie brak premii za 2023 rok między innymi dla Daniela Obajtka.

Obajtek może stracić premię. Jest projekt

Obajtek może stracić premię. Jest projekt

Źródło:
tvn24.pl

Złoty w środę po południu słabnie wobec głównych walut. To reakcja na najnowsze informacje dotyczące inflacji w Polsce. Zdaniem ekonomistów dane mogą wywierać presję na Radę Polityki Pieniężnej, by ta zastanowiła się nad obniżką stóp procentowych.

Złoty reaguje na dane o inflacji w Polsce

Złoty reaguje na dane o inflacji w Polsce

Źródło:
PAP

Pod koniec maja ceny paliw są niższe niż w ubiegłym tygodniu - informują analitycy e-petrol. Jak dodali, obniżka wyniosła około 4-5 groszy zarówno na litrze benzyny 95-oktanowej, jak i diesla. Gdzie tankowanie przed długim weekendem będzie najtańsze?

Dobre wieści dla kierowców przed długim weekendem

Dobre wieści dla kierowców przed długim weekendem

Źródło:
PAP

Czternaste emerytury zostaną wypłacone we wrześniu. Rozporządzenie w tej sprawie przyjął podczas wtorkowego posiedzenia rząd. Ile wyniesie czternastka brutto, a ile netto, czyli na rękę? Przedstawiamy wyliczenia głównego doradcy podatkowego w firmie inFakt Piotra Juszczyka.

Emerytury i czternastki. Ile brutto, ile na rękę. Wyliczenia

Emerytury i czternastki. Ile brutto, ile na rękę. Wyliczenia

Źródło:
tvn24.pl

Mniej niż połowa ankietowanych chce skrócenia tygodnia pracy do czterech dni - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS. Przeciwnych temu pomysłowi, nawet przy zachowaniu dotychczasowych wynagrodzeń, jest niemal 40 procent badanych.

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce. Zaskakujące wyniki sondażu

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce. Zaskakujące wyniki sondażu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Komisja Europejska miała prawo do potrącenia kary w wysokości 68,5 miliona euro (290 milionów złotych) za brak wstrzymania prac w kopalni Turów po skardze Czech - zdecydował w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej po rozpatrzeniu wniosku o ich anulowanie, złożonego jeszcze przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Jest decyzja TSUE w sprawie kar dla Polski

Jest decyzja TSUE w sprawie kar dla Polski

Źródło:
PAP

Policja zajęła już blisko 1,6 tysiąca samochodów kierowcom, którzy prowadzili po alkoholu. Ta kara nie ograniczyła znacząco liczby pijanych na drogach - informuje w środę "Rzeczpospolita".

Zimny prysznic był tylko na początku. Alarmujące dane

Zimny prysznic był tylko na początku. Alarmujące dane

Źródło:
PAP

Po roku obowiązywania zmian w Kodeksie pracy największą popularnością cieszą się rozwiązania dla rodziców - uważa ekspertka od rynku pracy Monika Smulewicz. Jej zdaniem kontrowersyjny jest natomiast zapis o dodatkowym wolnym z powodu siły wyższej. - Falę urlopów z tego tytułu mieliśmy w grudniu, gdy pracownicy wykorzystali już wszystkie dni wolne - tłumaczy.

Rewolucja dla pracowników w sprawie dni wolnych. "Przepis jest dość kontrowersyjny"

Rewolucja dla pracowników w sprawie dni wolnych. "Przepis jest dość kontrowersyjny"

Źródło:
tvn24.pl

W ramach 800 plus Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał w środę na konta rodziców ponad pół miliarda złotych – wynika z danych udostępnionych przez ZUS. Wraz z nowym miesiącem rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy programu.

Potężna kwota trafi na konta. Trzeba złożyć wniosek

Potężna kwota trafi na konta. Trzeba złożyć wniosek

Źródło:
PAP

W tegorocznym sezonie greckie plaże będą pod nadzorem dronów. Tamtejsze służby zaczęły je wykorzystywać do walki z próbami ograniczania dostępu do wybrzeża przez prywatne podmioty.

Kary mogą być dotkliwe. Plaże pod kontrolą dronów

Kary mogą być dotkliwe. Plaże pod kontrolą dronów

Źródło:
PAP

Całemu zarządowi Orlenu w 2023 roku wypłacono w sumie ponad 24 miliony złotych z tytułu wynagrodzeń - wynika z opublikowanego we wtorek przez koncern sprawozdania rady nadzorczej. Najwięcej otrzymał były prezes - Daniel Obajtek.

Najwięcej zarobił Obajtek. Raport

Najwięcej zarobił Obajtek. Raport

Źródło:
PAP

"Praktyki stosowane przez obie platformy mogą stanowić wielopoziomowe naruszenie krajowych i unijnych przepisów w zakresie między innymi ochrony konsumentów" - przekazało we wtorek Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W komunikacie wskazano, że chodzi o Temu i Shein.

Dwaj giganci handlowi na celowniku. "Sygnały świadczące o nieprawidłowościach"

Dwaj giganci handlowi na celowniku. "Sygnały świadczące o nieprawidłowościach"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Wnioski o wakacje kredytowe w większości banków można składać już od 15 maja. Kredytobiorcy, którzy chcą skorzystać z odroczenia spłaty hipoteki, powinni jednak uważać, gdyż w tym roku program działa na nowych zasadach.

Te wnioski klientów będą odrzucone. Banki tłumaczą

Te wnioski klientów będą odrzucone. Banki tłumaczą

Źródło:
tvn24.pl

Podczas wtorkowego posiedzenia rząd przyjął rozporządzenie w sprawie określenia miesiąca, w którym zostanie wypłacona tak zwana 14. emerytura. Kancelaria premiera przekazała, że - tak jak w roku ubiegłym - miesiącem wypłat "czternastek" będzie wrzesień. Czternasta emerytura w podstawowej wysokości ma wynosić 1780,96 zł brutto.

Jest decyzja w sprawie wysokości i terminu wypłaty "czternastki" dla emerytów

Jest decyzja w sprawie wysokości i terminu wypłaty "czternastki" dla emerytów

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Oszczędności, nieruchomości, akcje i samochody znalazły się w oświadczeniach majątkowych europosłów przygotowanych w związku z końcem kadencji Parlamentu Europejskiego. Dokumenty zostały opublikowane na stronie internetowej Sejmu.

Europosłowie pokazali majątki

Europosłowie pokazali majątki

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 czerwca zaczną obowiązywać nowe limity przychodów dla pracujących wcześniejszych emerytów i niektórych rencistów - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ich przekroczenie powoduje zmniejszenie lub nawet zawieszenie wypłacanego świadczenia

Nowe limity zarobkowe dla części emerytów i rencistów

Nowe limity zarobkowe dla części emerytów i rencistów

Źródło:
PAP