Chiński smartfon okazał się hitem. Wyprzedany w 64 sekundy

Tech


Miliony ludzi zamówiło w przedsprzedaży smartfon OnePlus 2, który jest nową odsłoną aparatu działającego w oparciu o Androida. Co ciekawe, nowy telefon chińskiej firmy można kupić tylko w przypadku otrzymania zaproszenia od producenta.

Chińska firma zaprezentowała nowy smartfon pod koniec lipca i w zaledwie 64 sekundy sprzedała 30 tys. urządzeń. Później OnePlus 2 mogły zamówić tylko osoby, które dostały zaproszenie od producenta.

Świetne przyjęcie

W zeszłym roku OnePlus One zrobił furorę na rynku urządzeń mobilnych. Wyróżniał się dużym ekranem, mocną konstrukcją i ceną, która jest o połowę niższa od iPhone'a.

Dodatkowo został świetnie przyjęty przez krytyków. Nic więc dziwnego, że wówczas klienci rzucili się na OnePlus One jak na świeże bułeczki, a teraz z wypiekami na twarzy czekali na nowy model. Kiedy chiński producent wreszcie zaprezentował nowy model okazało się, że na początku jego sprzedaż będzie limitowana, a nabyć urządzenie będą mogły tylko osoby, którzy otrzymają od firmy specjalne zaproszenie. Przy niskiej podaży, to gwałtownie podbiło popyt. Warto przypomnieć, że oficjalna sprzedaż ruszy 15 sierpnia.

Charakterystyka

OnePlus 2 ma 5,5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Producent uważa, że ekran będzie lepiej odwzorowywał kolory niż poprzedni model. Ma być też jaśniejszy.

Wewnątrz smatfonu znajdziemy mocny procesor Qualcomm Snapdragon 810 v.2.1. Urządzenie ma 13 megapikselowy tylko aparat z laserowym autofocusem. Natomiast z przodu zamontowano aparat 5 megapikselowy. Co ciekawe telefon waży jedynie 175 gram.

Warto przypomnieć, że oficjalna sprzedaż ruszy 15 sierpnia. Jego cena w Polsce w zależności od wyposażenia wyniesie 1450-1650 złotych.

Autor: msz / Źródło: Tech Inisider,