Google ma swój pomysł na smartfony. Sprawdź, co już wiemy

Tech

ShutterstockGoogle pokaże nowe smartfony

Google zaprezentuje dziś dwa modele smartfonów - Pixel i Pixel XL. Firma tuż przed premierą ujawniła część zdjęć nowych urządzeń. Po raz pierwszy smartfony zostały w pełni stworzone przez Google, bez współpracy z innymi producentami. Wcześniej koncern firmował serię telefonów pod marką "Nexus".

We wtorek po południu odbędzie się premiera nowych smartfonów, stworzonych przez Google. Zdjęcia i opisy specyfikacji Urządzenia o nazwach Pixel i Pixel XL krążą już jednak w sieci.

Dwa warianty

Jak wynika z informacji zdobytych przez sieć The Carphone Warehouse, Google zaoferuje smartfony o wielkości ekranów 5 i 5,5 cala. Rozdzielczość mniejszego z nich wyniesie 1920×1080 pikseli, zaś większego 2560×1440 pikseli.

Ekrany będą chronione przez szkło Gorilla Glass 4. Tylne kamery zostały wyposażone w 12 megapikseli, zaś autoportrety będą mogły być wykonywane aparatem o 8 megapikselach. Dodatkowym zabezpieczeniem przed kradzieżą ma być czytnik linii papilarnych.

Oba modele smartfonów mają zostać wyposażone w system Android Nougat 7.1. Zainstalowane oprogramowanie ma być w pełni kompatybilne z usługami oferowanymi przez Google. Znak, mający stanowić o producencie, to litera G, umieszczona na obudowie.

Przybywa szkół z radykalnym zakazem używania smartfonów. „Dzieci zaczęły ze sobą rozmawiać”

Autor: PMB/gry / Źródło: androidheadlines.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock