Drony dostarczą Rosjanom karty SIM

Tech

CC BY Flickr | Michael Goldenkov / Strelka InstituteYota skorzysta z dronów

Rosyjski operator komórkowy Yota planuje dostarczać karty SIM swoim klientom w Moskwie przy użyciu drona - podała agencja RBC, cytując przedstawiciela Yoty oraz szefa firmy, który zapewni bezzałogowce.

Sześć lekkich dronów wynajętych przez Yotę od firmy Copter Express, dostarczy do 700 kart SIM na dobę do czterech lokalizacji w Moskwie. Eksperyment potrwa miesiąc - powiedział Władimir Dobrynin, dyrektor operacyjny firmy Skartel, która jest właścicielem marki Yota.

Dron tańszy od kuriera

Według szacunków firmy Skartel, dostawa karty SIM przez drony będzie kosztować firmę ok. 400 rubli (6 dolarów) i będzie tańsza niż dostawa kurierem. - Usługa będzie bezpłatna dla klientów - poinformowała spółka. Nie wiadomo na razie, kiedy ten eksperyment ruszy. W ub.r. Copter Express nawiązała współpracę z siecią restauracji Dodo Pizza. Drony obsłużyły ponad 100 dostaw, ale projekt okazał się komercyjnie nieopłacalny - przyznał dyrektor generalny Copter Express Oleg Ponfilenok w rozmowie z agencją RBC. Dodał, że tym razem technologia została zmieniona, tak aby interes przynosił większe zyski.

Autor: tol / Źródło: The Moscow Times

Źródło zdjęcia głównego: CC BY Flickr | Michael Goldenkov / Strelka Institute