TVN24 Biznes | Pieniądze

Liczba e-PIT-ów przekroczyła kolejną granicę. "Myślę, że w tym roku pobijemy wszystkie rekordy"

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP
Tadeusz Kościński o podniesieniu kwoty wolnej od podatku
Tadeusz Kościński o podniesieniu kwoty wolnej od podatkuRadiowa Jedynka
wideo 2/6
Radiowa JedynkaTadeusz Kościński o podniesieniu kwoty wolnej od podatku

Minister finansów Tadeusz Kościński poinformował, że za pośrednictwem usługi Twój e-PIT złożono do tej pory ponad 4 miliony zeznań podatkowych. "Myślę, że w tym roku pobijemy wszystkie rekordy popularności e-usług" - ocenił Kościński.

15 lutego ruszyło składanie zeznań podatkowych za 2020 rok. Przygotowane przez fiskusa deklaracje zostały udostępnione na portalu podatki.gov.pl w ramach usługi Twój e-PIT. Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński poinformował w piątek, że w usłudze do tej pory złożono ponad 4 mln zeznań podatkowych.

"Mamy już 4 miliony zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT. To dowód, że nasza usługa cieszy się coraz większą popularnością, bo w 2020 roku taki wynik osiągnęliśmy 12 dni później. Podatnicy coraz częściej wybierają rozliczenia elektroniczne, bo są one wygodne i bezpieczne" - wskazał szef MF, cytowany w komunikacie.

"Myślę, że w tym roku pobijemy wszystkie rekordy popularności e-usług i w przyszłym roku staniemy przed jeszcze większym, ale pozytywnym wyzwaniem" - dodał Kościński.

Do kiedy trzeba złożyć zeznanie podatkowe?

Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska wskazała, że w usłudze Twój e-PIT przygotowano rozliczenia roczne dla 23,2 mln podatników. "Mogą oni zaakceptować lub zmodyfikować naszą propozycję na przykład wskazując organizację OPP, której chcą przekazać 1 procent podatku. Jeżeli nie zrobią nic to z upływem 30 kwietnia system automatycznie zaakceptuje zeznanie i będzie ono złożone w terminie" - wyjaśniła.

Dodała, że najczęściej składaną deklaracją jest PIT-37. "Otrzymaliśmy już ponad 3,65 miliona takich zeznań" - przekazała Rzeczkowska. Szefowa KAS przypomniała, że od tego roku dostęp do Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez serwis e-Urząd Skarbowy.

Termin na złożenie zeznania podatkowego upływa 30 kwietnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości