Bon turystyczny po wakacjach. Przekroczono kolejną granicę

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Rzecznik POT o liście firm, w których można płacić bonem turystycznymTVN24
wideo 2/5
TVN24Rzecznik POT o liście firm, w których można płacić bonem turystycznym

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że aktywowano już ponad milion bonów turystycznych. Do tej pory wykorzystano blisko jedną trzecią z nich.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i można nim płacić przez cały rok.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Bon turystyczny

Z najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że choć wakacje dobiegły końca, to nadal nie maleje zainteresowanie bonami turystycznymi. Liczba aktywowanych bonów turystycznych przekroczyła bowiem milion.

ZUS podał, że łączna kwota płatności bonem to 213 milionów złotych.

Na stronie poświęconej programowi, Polska Organizacja Turystyczna udostępniła specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu. Podmioty turystyczne można znaleźć, wpisując ich nazwę lub przeszukując listę po miejscowości planowanego odpoczynku.

Jak aktywować bon?

Bon turystyczny 500 plus jest dostępny na platformie PUE ZUS. "Jeśli jesteś osobą uprawnioną, zaloguj się na swój profil na PUE ZUS. Wybierz z górnego menu zakładkę 'Ogólny' i przejdź do zakładki 'Polski Bon Turystyczny', a następnie 'Mój bon'" - wyjaśniała wcześniej Polska Organizacja Turystyczna. Profil na PUE ZUS można założyć przez bankowość elektroniczną, przez profil zaufany, przy użyciu podpisu kwalifikowanego bądź podczas wizyty w placówce ZUS.

Podczas aktywowania bonu zostaniemy poproszeni o aktualny e-mail i numer telefonu komórkowego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock