Źródło zdj. gł.: sxc.hu
Zyski Starbucksa w pierwszym trzech miesiącach 2009 r. wyniosły 25 milionów dolarów, podczas gdy przed rokiem było to 108,7 mln dol.
Kawowy gigant przechodzi obecnie proces restrukturyzacji. Od lipca 2008 r. zamknął już 507 kawiarni w USA i 64 w innych państwach. Docelowo zniknąć ma 960 lokali na całym świecie.
- Budujemy zdrowszy i zrównoważony model biznesowy tak, by w przyszłości zapewnić zyski naszym akcjonariuszom - powiedział po ogłoszeniu wyników wiceszef koncernu Troy Alstead.
Źródło: BBC