Najnowsze

Quad na komunię to bujda

Najnowsze


Quady, konsole w prezencie dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii? Prezenty powyżej tysiąca złotych? Okazuje się, że niekoniecznie. Z ankiety przeprowadzonej przez internetową porównywarkę cen ceneo.pl wynika, że za najbardziej odpowiedni prezent na tę okazję uważamy wciąż rower, łańcuszek i gotówkę.

Portal przepytał na przełomie kwietnia i maja, za pomocą internetowej ankiety 5629 użytkowników w wieku od 18 lat do 55+.

Rower rządzi

Okazało się, że 43 proc. z nich jako najbardziej odpowiedni prezent na pierwszą komunię wskazało rower (43 proc.). Zaraz za nim jest łańcuszek (30 proc.) i gotówka (30 proc.). Popularnością cieszą się wciąż tradycyjne zegarki i aparaty fotograficzne (po 27 proc.).

Rowery są najpopularniejsze dla każdej z grup wiekowych, zarówno dla tych najmłodszych poniżej 18 roku życia, jak i dla grupy wiekowej powyżej 55 roku. Nie ma też znaczenia czy odpowiada kobieta czy mężczyzna.

Quad dziwny i nieodpowiedni

Portal zapytał także o najmniej odpowiedni prezent. I tu aż 64 proc. badanych wskazało na - mityczne już - quady. Nie podoba nam się również kupowanie dzieciom zestawów kina domowego (51 proc respondentów ten pomysł się nie podoba), czy konsol do gier (23 proc na "nie").

W badaniu sprzęt elektroniczny nadal przegrywa z bardziej tradycyjnymi prezentami. Tym niemniej liczba zwolenników konsol czy komputerów rośnie z roku na rok.

Zadano też pytanie o najbardziej zadziwiający prezent komunijny, o jakim respondenci słyszeli. Tu również zwyciężyły quady - 16 proc. ankietowanych wpisało w odpowiedzi na tak zadane pytanie tego typu prezent. Na liście są też mieszkania, operacje plastyczne, egzotyczne zwierzęta i wycieczki do Disneylandu - raportuje ceneo.pl.

Koszt w granicach rozsądku

47 proc. ankietowanych, pytanych o racjonalny koszt prezentu pierwszokomunijnego, wskazało kwotę 300-500 zł. Jednak aż 20 proc. uznało, że na taką okazję można i należy wydać więcej – do 1000 zł. 6 proc. badanych uznało za normalne kupowanie prezentów w kwocie powyżej 1500 zł.

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości