Play wygrał częstotliwości


Spółka P4, operator sieci komórkowej Play, wygrała przetarg na częstotliwości radiowe 900 MHz - poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). Częstotliwości 900 MHz operator będzie mógł przeznaczyć na rozbudowę sieci telefonii komórkowej lub internet.

Za częstotliwości rezerwowane w drodze przetargu spółka P4 zadeklarowała w ofercie nr 1 wpłacenie do budżetu państwa kwoty 511 mln zł, natomiast w ofercie nr 2 kwoty 217 mln zł - podał UKE.

Urząd poinformował, że spółka P4 zadeklarowała "maksymalne" tempo rozwoju sieci z wykorzystaniem tych częstotliwości. Operator zobowiązał się również do hurtowej sprzedaży usług telekomunikacyjnych - z wykorzystaniem częstotliwości 900 MHz - innym firmom telekomunikacyjnym. Spółka chce skierować do tych firm jednolitą ofertę.

Play się cieszy

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku przetargu. Posiadanie tych częstotliwości pozwoli nam dalej rozwijać firmę,

zmieniać rynek i obniżać ceny usług telekomunikacyjnych, a o to nam chodziło - powiedział rzecznik prasowy P4 Marcin Gruszka. Podkreślił, że ceny internetu i telefonii komórkowej w Polsce "jeszcze bardziej spadną" dla konsumentów.

Prezes UKE też zadowolona

Prezes UKE Anna Streżyńska powiedziała, że cieszy się ze zwycięstwa P4. - Wygrał, dzięki bardzo pozytywnej ocenie konkurencyjności, którą otrzymał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale też zaoferował bardzo duże pieniądze, zaoferował maksymalne tempo rozwoju - powiedziała. Dodała, że operator Play jako jedyny został oceniony przez UOKiK jako "pozytywnie oddziaływujący na rynek".

- Z jednej strony są wchodzącym na rynek operatorem, a z drugiej strony konkurencyjnym w stosunku do "starych operatorów" - podkreśliła.

Wyjaśniła też, że w przetargach organizowanych przez UKE konkurencyjność jest zawsze oceniana przez UOKiK.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości