Piwowar w zarządzie TVP

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Bogusław Piwowar został w piątek członkiem zarządu TVP

Bogusław Piwowar - został oddelegowany z Rady Nadzorczej TVP do zarządu spółki. Decyzja o rozszerzeniu zarządu podyktowana była przedłużającą się nieobecnością jednego z dwóch prezesów Włodzimierza Ławniczaka, który nie może pełnić swojej funkcji z powodu choroby.

- Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej SA na posiedzeniu w dniu 10 grudnia 2010 roku podjęła uchwałę o oddelegowaniu Bogusława Piwowara, zastępcy Przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP SA do Zarządu TVP i powierzeniu mu czasowego wykonywania funkcji Prezesa Zarządu - głosi komunikat TVP, wydany po piątkowym posiedzeniu RN.

Trwa konkurs na członków Rady

Piwowar startuje jednocześnie w finalizowanym konkursie na członków nowej Rady Nadzorczej TVP. W czwartek został przesłuchany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Wyniki konkursu mają być znane w najbliższych dniach.

We wrześniu ruszył konkurs do Rad Nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Do 8 listopada mogły zgłaszać kandydatury uczelnie akademickie. Uczelni uprawnionych do zgłaszania kandydatów było około 120. Konkurs do rad nadzorczych TVP i tzw. dużego radia ma zakończyć się w grudniu, do rad nadzorczych regionalnych spółek radiowych - na początku przyszłego roku. Rady nadzorcze mediów publicznych w ten sposób są wybierane po raz pierwszy.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24