Najnowsze

Najnowsze

NIK: Przez opieszałość urzędników nie ma dróg

Najwyższa Izba Kontroli ma zastrzeżenia do polityki wykupywania gruntów przez organy państwowe. Przetargi i procedury były tak skonstruowane, że GDDKiA zdobyła jedynie 54 proc. planowanych działek - wynika z raportu NIK.

Wcześniejsze emerytury jeszcze przez rok

- Podwyżka płacy minimalnej, wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej oraz wydłużenie o rok obowiązujących zasad przechodzenia na wcześniejsze emerytury - to główne ustalenia porozumienia między rządem i NSZZ „Solidarność”.

Komisja czeka na Kwaśniewskiego

Zeznania Wiesława Michalskiego miały przesądzić, czy posłowie powołają na świadka Aleksandra Kwaśniewskiego. Michalski powiedział niewiele, mimo to przewodniczący komisji Adam Hofman uważa, że wystarczająco, by wezwać na przesłuchanie byłego prezydenta.

Nowe rozmowy w strajkującej hucie

Przed południem mają zostać wznowione rozmowy pracowników z zarządem Huty Aluminium Konin Impexmetal. W piątek, po wielogodzinnych rozmowach, nie doszło do zawarcia porozumienia.

Notariusze zastąpią sąd

Prawo do dziedziczenia będzie można poświadczyć również w kancelariach notarialnych. Do tej pory było to możliwe wyłącznie w sądach, po wielu miesiącach oczekiwania - pisze "Gazeta Prawna".

Polskie buty skutecznie walczą o rynek z Chinami

Polscy producenci obuwia mają powody do zadowolenia. Zaczęli wygrywać walkę o rynek z chińską konkurencją, bo postawili na jakość. Dlatego ich sprzedaż i zyski błyskawicznie rosną - pisze "Rzeczpospolita"

Szybki przetarg na nowe wozy patrolowe

MON w pośpiechu przygotowuje wart setki milionów złotych przetarg na opancerzone pojazdy patrolowe - dowiaduje się "Rzeczpospolita". Mają one zapewnić większe bezpieczeństwo żołnierzom, m.in. w Afganistanie.

Japończycy też mają Podatek Belki

Pewna 60-letnia japońska gospodyni domowa zarobiła około 3,5 miliona dolarów na giełdzie Forex. Nie chciała się jednak podzielić zyskiem z fiskusem i sprawa zakończyła się w sądzie.

Wyborcza bitwa na billboardy

Wybory tuż, tuż - a w telewizji, prasie czy radiu w jesiennych planach zostało już niewiele wolnego miejsca na reklamy - pisze "Rzeczpospolita".

Autogaz będzie jeszcze droższy

Właściciele aut napędzanych gazem płynnym mają powody do obaw. W najbliższych miesiącach paliwo to może znacznie zdrożeć - mimo że od maja ceny autogazu wzrosły już na stacjach o 15 procent - ostrzega "Rzeczpospolita"

Ptasia grypa w Bawarii

Najgroźnejszy dla człowieka wirus H5N1 został wykryty na fermie drobiu w Bawarii na południu Niemiec.

PKP wynajmuje pociągi

Prawie 400 pociągów na specjalne zamówienie uruchomiły od początku tego roku PKP Przewozy Regionalne. Składy zamawiały m. in. prasa, biura podróży i kluby sportowe.

iPhone rozpracowany!

Amerykański nastolatek, wyposażony w lutownicę i duży zapas napojów energetycznych "odblokował" niewątpliwie najpopularniejszy gadżet tego roku - iPhone'a firmy Apple. Dotychczas był on dostępny jedynie w sieci AT&T - teraz będzie można używać urządzenia także poza nią.

Polacy pożyczyli już 100 mld zł na mieszkania

Zadłużenie Polaków z tytułu kredytów mieszkaniowych po raz pierwszy przekroczyło 100 mld zł, wynika z danych NBP. Do połowy 2009 roku wartość kredytów mieszkaniowych powinna przekroczyć 200 mld - prognozuje Expander.pl.

Zakaz handlu w święta czeka na podpis prezydenta

Już niedługo zakupy w święta będziemy mogli zrobić najprawdopodobniej tylko na stacji benzynowej. Sejm przyjął poprawki Senatu o całkowitym zakazie handlu w 12 świątecznych dni. Tyle, że przepis może okazać się martwy.

Sejm zgodził się na pracę przez internet

Posłowie w końcu określili zasady telepracy. W nowelizacji kodeksu pracy, którą przyjął dziś Sejm wskazane są prawa i obowiązki pracownika, który pracuje "na odległość" oraz jego pracodawcy.

Rosja przykręca kurek z ropą Niemcom

Rosja ograniczyła dostawy ropy naftowej do Niemiec - podał niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". A niemieckie koncerny naftowe potwierdziły spadek dostaw.

Barszcz: pozwolenia na budowę do lamusa

Likwidacja pozwoleń na budowę, usprawnienie procedury podziału nieruchomości oraz wprowadzenie możliwości wcześniejszego uzyskania premii gwarancyjnej - to podstawowe założenia zmian w ustawach dotyczących budownictwa.

E-aptekom będzie lżej?

Ministerstwo Zdrowia zliberalizowało swoje podejście do aptek internetowych, pisze "Puls Biznesu". Jednak zanim wirtualni farmaceuci poznają zasady, na jakich będą funkcjonować, minie jeszcze trochę czasu.

Wciąż nie ma porozumienia w Aluminium Konin

Strajkujący pracownicy zakładów Aluminum Konin - Impexmetal SA pozwolili na pracę części wydziałów. Wprawdzie, pomimo pomocy rządowego mediatora, związkowcy nie porozumieli się z zarządem, protest jednak złagodzono.

Konsolidacja deweloperów

Tylko kilku, być może kilkunastu największych deweloperów zostanie za kilka lat na polskim rynku. Reszta zostanie przez nich przejęta lub zakończy działalność w ogóle, pisze "Rzeczpospolita".