Policjanci ścigali busa, inny kierowca zajeżdżał im drogę i doprowadził do wypadku. Cztery osoby w szpitalu

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN24.pl
Szastały, Kalnica: Zatrzymany Ukrainiec, który przewoził 12 migrantów (materiał z 23.10.2021)
Szastały, Kalnica: Zatrzymany Ukrainiec, który przewoził 12 migrantów (materiał z 23.10.2021)Podlaska policja
wideo 2/8
Podlaska policjaSzastały, Kalnica: Zatrzymany Ukrainiec, który przewoził 12 migrantów

Pod Bielskiem Podlaskim policjanci ścigali kierowcę busa, który nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu, kierowca drugiego samochodu próbował wyprzedzać radiowóz i zajeżdżać mu drogę. Doprowadził do czołowego zderzenia. Kierowca busa natomiast porzucił swój pojazd, w którym było 12 migrantów, na polnej drodze i próbował uciec pieszo.

W sobotę około godziny 10 na drodze krajowej nr 66 do policyjnej kontroli nie zatrzymał się kierowca busa marki Renault i zaczął uciekać. - Policjanci ruszyli w pościg - informuje Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Wtedy jadący za nimi kierowca nissana zaczął wyprzedzać policjantów i zajeżdżać im drogę. Między Szastałami a Kalnicą koło Bielska Podlaskiego kierowca nissana doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z przeciwka hondą.

- Pasażerka hondy trafiła do szpitala - podaje Krupa. Kierowca nissana został zatrzymany.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Porzucił busa na polu

Tymczasem kierowca busa zjechał w polną drogę, gdzie zatrzymał pojazd uciekł pieszo. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów trzy kilometry dalej. Jak się okazało, w porzuconym przez niego na polu pojeździe znajdywało się 12 osób, które najprawdopodobniej nielegalnie przebywały na terenie Polski.

W busie było 12 osóbPodlaska policja

- Dwie kobiety i dziecko z busa służby medyczne zabrały do szpitala. Dziecko jest w dobrym stanie - trafiło do szpitala, aby nie rozłączać go z matką - przekazał Krupa.

Jak podaje policja, obaj zatrzymani kierowcy to obywatele Ukrainy. Policjanci nadal wykonują czynności w związku z tym zdarzeniem. Na razie nie wiadomo skąd pochodzą migranci.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska policja

Pozostałe wiadomości