Nie żyje aktor teatralny i filmowy Piotr Wysocki. Zginął w pożarze domu

Autor:
ib/
tam
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nie żyje aktor Piotr Wysocki, który przez wiele lat był związany z Teatrem Osterwy w Lublinie - poinformował w mediach społecznościowych ośrodek teatralny Brama Grodzka. Wcześniej lokalne media przekazały, że aktor zginął w pożarze domu w Trzcińcu na Lubelszczyźnie. Wysocki był znany między innymi z "Popiołów", "Czterech pancernych i psa" czy "Kariery Nikodema Dyzmy". - Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło - powiedziała rzeczniczka lubelskiego teatru. Miał 87 lat.

O pożarze służby ratunkowe zostały poinformowane w niedzielę o godzinie 8. Na miejsce zadysponowano łącznie osiem zastępów straży pożarnej.

- Palił się drewniany, kryty blachą budynek parterowy. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali mocno rozwinięty pożar. Dym wydobywał się ze szczelin dachu i otworów okiennych. Wyposażenie w środku uległo znacznemu spaleniu - przekazuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnejOSP Chodel

Pożar w Trzcińcu. Przyczyny wyjaśni policja

Kiedy strażakom udało się wejść do środka, w jednym z pomieszczeń odnaleźli zwęglone ciało mężczyzny.

- Przypuszczamy, że zmarłym może być 87-letni mieszkaniec tego domu. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkał sam i miał trudności z poruszaniem się. Obecnie pod nadzorem prokuratora trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia oraz potwierdzenie tożsamości zmarłego - mówi Edyta Żur, rzeczniczka policji w Opolu Lubelskim.

Nie żyje aktor Piotr Wysocki

Według doniesień lokalnych mediów ofiarą pożaru jest Piotr Wysocki, aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Informację o śmierci artysty potwierdziła między innymi lubelska Brama Grodzka - Teatr NN, instytucja działająca na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i edukacji.

"W latach 1969-2001 pracował w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Grał również w rolach filmowych. Odznaczony odznaką 'Zasłużony Działacz Kultury', honorową odznaką za zasługi dla Lublina, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Osterwy z okazji obchodów 109 rocznicy otwarcia gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie, Srebrnym Medalem 'Zasłużony Kulturze Gloria Artis'. Nagrodzony Nagrodą Honorową Oddziału Lubelskiego ZASP, Honorową Nagrodą Artystyczną Wojewody Lubelskiego, Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego" - czytamy we wpisie Bramy Grodzkiej na Facebooku.

"Popioły", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Czterej pancerni i pies"

Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, przekazała, że wiadomość o śmierci Piotra Wysockiego dotarła do nich z doniesień medialnych.

- Piotr Wysocki związany był z Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, ale nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w 'Widnokręgu', który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy - powiedziała Figura.

Wysocki wystąpił m.in. w kultowych serialach "Czterej pancerni i pies" czy "Kariera Nikodema Dyzmy" oraz filmach takich jak "Chopin. Pragnienie Miłości" czy "Popioły" Andrzeja Wajdy, gdzie zagrał jedną z głównych ról.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/ tam

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP Chodel

Pozostałe wiadomości