TVN24 | Białystok

Zatrzymali dwóch "kurierów" migrantów. Jeden potrącił strażnika granicznego, padły strzały

TVN24 | Białystok

Autor:
tm//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Augustów. Strażnicy graniczni ruszyli w pościg za dwoma "kurierami" migrantów. Padły strzały
Augustów. Strażnicy graniczni ruszyli w pościg za dwoma "kurierami" migrantów. Padły strzałyPodlaski Oddział Straży Granicznej
wideo 2/5
Podlaski Oddział Straży Granicznej

Strażnicy graniczni i policjanci zatrzymali w Augustowie (Podlaskie) po pościgu dwóch kierowców przewożących osoby, które nielegalnie dostały się do Polski. Jeden z mężczyzn potrącił strażnika. Gdy przestrzelono mu oponę, przejechał jeszcze kilkaset metrów i wypadł z drogi.

W czwartek (7 lipca) około 7 rano w Augustowie patrol Straży Granicznej chciał zatrzymać do kontroli dwa auta. Kierowcy - jeden z nich to obywatel Indii z polską kartą pobytu, drugi - obywatel Pakistanu z hiszpańskim pobytem - zaczęli uciekać.

W każdym aucie był jeden migrantPodlaski Oddział Straży Granicznej 

Zwolnili, bo przed światłami tworzył się korek

- Podjęto próbę ich zatrzymania, gdy zwolnili przed światłami ze względu na tworzący się przed nimi korek - informuje major Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Czytaj też: Zatrzymali trzech "kurierów" z migrantami. Jedna z przewożonych osób była w schowku, inna pod ubraniami

Gdy strażnicy wysiedli z auta, jednego z nich potrącił wspomniany obywatel Indii.

Zatrzymano obu kierowcówPodlaski Oddział Straży Granicznej 

Padły strzały

- Oddano strzały: ostrzegawczy i w oponę pojazdu. Auto przejechało jeszcze kilkaset metrów i wypadło z drogi. W działaniach brali udział również augustowscy policjanci, którzy pomogli w zatrzymaniu kierowcy uciekającego auta – opowiada rzecznik.

Zaznacza, że każdy z mężczyzn przewoził po jednym migrancie, prawdopodobnie obywatelu Iraku.

W akcji brała też udział policja Podlaski Oddział Straży Granicznej 

- Dane osobowe ustalono na podstawie oświadczenia ustnego. Prowadzone są dalsze czynności w celu ustalenia tożsamości cudzoziemców - podkreśla mjr Zdanowicz.

Sprawą zajmuje się prokuratura

Zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, niezatrzymanie się do kontroli mimo podawanych sygnałów oraz prawdopodobnie - za czynną napaść na funkcjonariusza. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie.

- Poszkodowany funkcjonariusz z Wydziału Zabezpieczenia Działań POSG szczęśliwie nie doznał poważnych obrażeń. Trafił na SOR, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy - zaznacza rzecznik.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Pozostałe wiadomości