"Łowcy cieni" Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Warszawie i podwarszawskich Ząbkach dwóch poszukiwanych mężczyzn. W akcji wspierali ich policjanci z wydziału bojowego.
Rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji podkom. Krzysztof Wrześniowski przekazał, że pierwszy z zatrzymanych Dawid J. ukrywał się od 2023 roku.
Poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Łomży oraz przez Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku, a także na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce.
- 44-latek podejrzewany jest o nielegalne posiadanie broni oraz przestępstwa narkotykowe. Dodatkowo ma do obycia już zasądzoną karę 3,5 roku pozbawienia wolności za popełnienie przestępstw narkotykowych - zaznaczył policjant.
Mężczyzna został zatrzymany w warszawskiej dzielnicy Ursus. W mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki oraz dokumenty tożsamości z różnymi danymi osobowymi i zdjęciami.
Podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej
Drugi zatrzymany Piotr T. poszukiwany był przez łódzką prokuraturę. 26-latek podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o popełnienie licznych przestępstw narkotykowych. Ukrywał się w podwarszawskich Ząbkach.
W akcji wsparcia udzielali funkcjonariusze Wydziału Bojowego CBŚP.
Autorka/Autor: pop
Źródło: PAP/tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: CBŚP