Wiatr przewrócił drzewo, runęło na nastolatka. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib
Źródło:
TVN24 Wrocław/Złotoryja 112
Nastolatek z obrażeniami głowy został przetransportowany śmigłowcem do szpitalaZłotoryja 112 / Michał Kowalski
wideo 2/6
Złotoryja 112 / Michał KowalskiNastolatek z obrażeniami głowy został przetransportowany śmigłowcem do szpitala

Silne podmuchy wiatru powaliły drzewo w miejscu, gdzie grupa nastolatków chciała rozpalić ognisko. 15-letni chłopak został uderzony konarem w tył głowy. Z poważnymi obrażeniami do szpitala zabrał go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgłoszenie o wypadku nieopodal góry Świątek w Twardocicach (woj. dolnośląskie) służby ratunkowe otrzymały w poniedziałek, chwilę przed godziną 14. Na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia, straż pożarną oraz policję.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

- W tym miejscu czas wolny spędzała grupka nastolatków. Podmuch wiatru spowodował, że jedno z drzew powaliło się. Jedna z części tego drzewa uderzyła w tył głowy 15-letniego chłopca - mówi Dominika Kwakszys, rzeczniczka policji w Złotoryi.

15-latek został uderzony w głowę przez powalone drzewoZłotoryja 112 / Michał Kowalski

Śmigłowcem do szpitala

Nastolatek stracił przytomność. Został zaintubowany przez ratowników. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Załoga wylądowała na odległym o kilkanaście kilometrów stadionie miejskim w Złotoryi. Tam zespół ratowników z karetki przekazał pacjenta kolegom z LPR. Dalej, już drogą powietrzną, 15-latek został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu.

- Z informacji przekazanych mi przez dyżurnego w poniedziałek wynika, że stan chłopca był ciężki - przekazała Dominika Kwakszys.

We wtorek rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka poinformowała, że pacjenta przetransportowano do szpitala w stanie stabilnym.

Nastolatka do szpitala przetransportował śmigłowiec LPRZłotoryja 112 / Michał Kowalski

Autor:ib

Źródło: TVN24 Wrocław/Złotoryja 112

Źródło zdjęcia głównego: Złotoryja 112 / Michał Kowalski