Rozbił samochód i uciekł. Zatrzymał "na stopa" nieoznakowany radiowóz

Wrocław

KWP OpoleMężczyzna rozbił samochód i uciekł z miejsca zdarzenia

Wpadł do rowu swoim oplem i uciekł z miejsca zdarzenia. "Na stopa" zatrzymał nieoznakowany radiowóz prowadzony przez komendanta oleskiej policji. Będący pod wpływem alkoholu 36-latek poczuł się na tyle swobodnie, że wszystko "wyśpiewał" policjantowi w cywilu. Także fakt, że niedawno wrócił z Wielkiej Brytanii, gdzie ukrywał się przed sądowym wyrokiem.

W piątek dyżurny policji dostał zgłoszenie o wypadku na krajowej "11" w Starym Oleśnie (woj. opolskie). Wynikało z niego, że kierowca opla wjechał do przydrożnego rowu. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, samochód nadal tam był. Właściciela już nie. Naoczni świadkowie widzieli, jak mężczyzna uciekł w kierunku pobliskiego lasu.

Działania policji nadzorował komendant policji w Olesnie, insp. Tomasz Kubicki. Sam patrolował okolicę, w swoim nieoznakowanym radiowozie, w poszukiwaniu mężczyzny.

- W pewnym momencie komendant dostrzegł kogoś idącego poboczem i łapiącego okazję. Zatrzymał się, zaproponował podwózkę. Mężczyzna poprosił o podrzucenie go na dworzec. Komendant już wtedy przypuszczał, że może być to poszukiwany kierowca opla - mówi Marek Kotara z oleskiej policji.

Rozwiązał mu się język

Przypuszczenia to jedno, ale insp. Kubicki nie mógł się spodziewać, że niedługo po zabraniu autostopowicza, ten zacznie mu się spowiadać. Zwierzył się, że właśnie wjechał samochodem do rowu. Co więcej, powiedział, że niedawno wrócił z Wielkiej Brytanii, dokąd uciekł, migając się od więzienia. Po tej relacji, zamiast na dworzec, 36-latek został odwieziony prosto na komendę.

Po sprawdzeniu jego personaliów w systemie okazało się, że mieszkaniec powiatu kluczborskiego został wcześniej skazany za przestępstwa o charakterze narkotykowym, rozboje oraz czynną napaść na policjanta. Teraz, zgodnie z wyrokiem sądu, najbliższe 6 lat spędzi w więzieniu. Dodatkowe konsekwencje poniesie także prawdopodobnie za jazdę pod wpływem alkoholu, a także za spowodowanie kolizji.

Do zdarzenia doszło na krajowej "11", na wysokości Starego Olesna:

Mapa Targeo

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KWP Opole