Kompletnie pijany wiózł autem dziecko

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla (woj. opolskie) zatrzymali 45-letniego kierowcę mercedesa. Mężczyzna miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie i wiózł również pijanego 68-latka.

We wtorek dyżurny policji został powiadomiony, że „wężykiem” jedzie osobowy mercedes. Na miejsce wysłano patrol drogówki. Funkcjonariusze już po chwili zobaczyli i zatrzymali wskazany pojazd.

Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Z pijanym kierowcą podróżował 68-latek i jego 9-letnia wnuczka. Jak się okazało pasażer również był nietrzeźwy.

- Starszy mężczyzna tłumaczył się, że wcześniej spożywał alkohol dlatego poprosił znajomego, by ten podwiózł go wraz z wnuczką we wskazane miejsce – mówi podkom. Magdalena Kowalska z Komendy Policji Powiatowej w Kędzierzynie – Koźlu.

Dodaje, że policjanci zatrzymali 45-latkowi prawo jazdy. Teraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali pijanego mężczyznę, który wiózł również nietrzeźwego pasażera i 4-letnie dziecko:

Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: sfo / Źródło: TVN 24 Wrocław

Czytaj także: