Brzeg. Wybuch gazu w mieszkaniu. Do eksplozji doszło, gdy przed drzwiami stał komornik. Są ranni

Autor:
ib/tok
Źródło:
tvn24.pl
Wybuch gazu w Brzegu podczas egzekucji komorniczej
Wybuch gazu w Brzegu podczas egzekucji komorniczejTVN24 Wrocław
wideo 2/10
TVN24 WrocławWybuch gazu w Brzegu podczas egzekucji komorniczej

Wybuch gazu w mieszkaniu przy ulicy Żeromskiego w Brzegu na Opolszczyźnie. Do eksplozji doszło w momencie, kiedy przed drzwiami mieszkania stał komornik z asystentami i policjantami. Siedem osób zostało poszkodowanych, łącznie z lokatorem mieszkania.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 9. - Po przybyciu na miejsce, kierujący działaniem ratowniczym potwierdził pożar w mieszkaniu na parterze. Łącznie z budynku ewakuowało się 16 osób przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prawdopodobną i wstępną przyczyną zdarzenia był wybuch gazu ziemnego w mieszkaniu. Wszystkie służby są na miejscu. W szczytowym momencie działań, interweniowało 9 zastępów PSP i OSP - przekazał Jacek Nowakowski, oficer prasowy straży pożarnej w Brzegu.

Brzeg. Wybuch gazuKP PSP Brzeg

Brzeg. Wybuch gazu. Komornik stał przed drzwiami

Jak informuje tamtejsza policja, tego dnia rano funkcjonariusze udzielali pomocy komornikowi. Do wybuchu doszło, kiedy wszyscy stali przed drzwiami mieszkania.

- Ranni są dwaj policjanci, komornik, osoby towarzyszące komornikowi czy też mężczyzna, który był w mieszkaniu, a także jedna osoba z innego mieszkania. Wszyscy byli przytomni, trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi Patrycja Kaszuba, rzeczniczka brzeskiej policji.

Brzeg. Wybuch gazuKP PSP Brzeg

Na miejscu obecnie pracują policyjni technicy oraz nadzór budowlany. Działania te - zdaniem oficer prasowej - mogą potrwać nawet do kilkunastu godzin.

- Naszym zadaniem jest zebranie wszelkich dowodów, materiałów, zabezpieczenie śladów po to, aby wyjaśnić, co tutaj się stało i jak doszło do tego wybuchu - dodaje Kaszuba.

Brzeg. Wybuch gazuTVN24

Bardzo silny wybuch, duże zniszczenia

Jedną z pierwszych osób na miejscu po wybuchu był syn jednej z sąsiadek 74-latka, w którego mieszkaniu doszło do eksplozji.

- Bardzo źle to na początku wyglądało, było bardzo duże zadymienie, ściany są popękane, popalone, między ścianami są dziury. Jest bardzo dużo uszkodzeń, do naprawy, do remontu - opowiada mężczyzna.

- Mama jest bardzo roztrzęsiona, do tej pory nie udało mi się jej jeszcze uspokoić. To był bardzo silny wybuch, na początku mama myślała, że to coś związane z wojną - kontynuuje nasz rozmówca, dodając, że słyszał, jak inny sąsiedzi mówili, że dopiero co robili remont, a teraz wszystko na darmo.

Brzeg. Wybuch gazuTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości