Ceramika w ukraińskich barwach. Zysk ze sprzedaży trafi na potrzeby uchodźców

Autor:
ib
Źródło:
TVN24 Wrocław
Kolekcja ceramiki dedykowana ukraińskim uchodźcom
Kolekcja ceramiki dedykowana ukraińskim uchodźcomTVN24 Wrocław
wideo 2/9
TVN24 WrocławKolekcja ceramiki dedykowana ukraińskim uchodźcom

Pracownicy Manufaktury w Bolesławcu (Dolnośląskie) stworzyli specjalny zestaw ceramiki, będący gestem solidarności z Ukrainą. Dekorację stanowią kwiaty składające się z miniaturowych serduszek, a kolorystyka nawiązuje do barw narodowych naszych wschodnich sąsiadów. Zysk ze sprzedaży trafi do fundacji pomagającej uchodźcom.

Pracownicy bolesławieckiego zakładu sami wyszli z inicjatywą stworzenia nowej, okolicznościowej kolekcji. Część z nich przyjęła uchodźców do swoich domów. W zakładzie Ukraińcy byli zatrudnieni na długo przed rosyjską inwazją.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ. CZYTAJ RELACJĘ W TVN24.PL >>>

- Solidaryzujemy się całym sercem z Ukrainą, wspieramy ją mocno w działaniach. Dlatego zaprojektowaliśmy specjalną kolekcję "Tysiąca Serc". To nawiązanie do sytuacji uchodźców, którzy przyjeżdżają do Polski, chcemy pokazać naszą polską gościnność i empatię w stosunku do ludzi, którzy przeżywają narodową tragedię - mówi Paweł Zwierz, współwłaściciel Fabryki Manufaktura w Bolesławcu.

Proces tworzenia kubkaTVN24 Wrocław

Zysk w całości trafi na potrzeby uchodźców

Nad zestawem pracowało kilkudziesięciu pracowników. Dekorację tworzą kwiaty składające się z miniaturowych serduszek, a kolorystyka nawiązuje do barw narodowych Ukrainy. Na jednym zestawie jest około dwóch tysięcy małych, ręcznie stworzonych elementów.

- Dekoracja powstała z dobroci serca. Proces produkcyjny i technologia nie pozwala nam zrobić tego w jeden dzień. Wszyscy pracownicy włączyli się do akcji i pomagali jak mogli. Udało się - mówi Paulina Stefańczyk, projektantka dekoracji.

Powstanie 100 takich zestawów. Pierwsze 25 będzie dostępnych do końca marca. - Trwa już przedsprzedaż, można zarezerwować sobie zestaw. Całość trafi na konto fundacji "Wspierajmy Zdrowie". Pieniądze zostaną przekazane na pomoc uchodźcom, którzy przyjeżdżają do Bolesławca. Brakuje nam leków, żywności - przyznaje Jolanta Sawczak, prezes fundacji.

Ceramika w narodowych barwach UkrainyTVN24 Wrocław

Oglądaj telewizję na żywo w TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości