Wrocław

Biegacz-senior zauważony przez 50 Centa. "On ma 104 lata. Jaka jest twoja wymówka?"

Wrocław

Bieg 104-latka na 100 metrów
Siemaszko/Walczak | TVN24 Wroclaw50 Cent o biegaczu-seniorze z Dolnego Śląska (wideo archiwalne)

Stanisław Kowalski ze Świdnicy (woj. dolnośląskie) ma niemal 107 lat. I właśnie zachwycił 50 Centa. Raper na swoim profilu na Facebooku umieścił zdjęcie najstarszego polskiego biegacza z dopiskiem "On ma 104 lata. Jaka jest twoja wymówka?".

Zdjęcie wyszperane w internecie na profilu 50 Centa, amerykańskiego rapera, umieszczono kilkadziesiąt godzin temu. Na fotografii widać 104-letniego wówczas Stanisława Kowalskiego. Mężczyzna, dziś niemal 107-letni, jest najstarszym polskim biegaczem amatorem. W roku, z którego pochodzi zdjęcie pan Stanisław ustanowił rekord Europy w biegu na 100 metrów w swojej kategorii wiekowej. Pokonanie tego dystansu we Wrocławiu zajęło sprinterowi 32,79 sek.

Teraz sława mieszkańca Świdnicy dotarła do amerykańskiego rapera. Na swoim profilu zamieścił fotografię biegnącego Kowalskiego. Zdjęcie pochodzi z 10 maja 2014 roku, dnia w którym mężczyzna ustanowił rekord Starego Kontynentu. Nad fotografią widnieje napis: "He's 104 years old. What's your excuse?" (On ma 104 lata. Jaka jest twoja wymówka? - przyp. red.). Raper swój wpis opatrzył dopiskiem: LMAO co w wolnym tłumaczeniu oznacza "pękam ze śmiechu". Wpis ma 51 tys. polubień i facebookowych rekacji.

Co słychać u biegającego seniora? Zapytaliśmy o to jego trenera i prezesa Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Panu Stanisławowi zdrowie dopisuje. Cały czas jest na chodzie, regularnie spaceruje - mówi nam Zygmunt Worsa.

Stanisław Kowalski mieszka w Świdnicy:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/50cent

Pozostałe wiadomości