Do zdarzenia doszło w sobotę (5 lipca) po godzinie 13 w ośrodku wypoczynkowym przy ulicy Uroczysko 3 w Ustce. W kotłowni wybuchł pożar. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Trzy zastępy strażackie w akcji
Kapitan Piotr Basarab, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku przekazał, że na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej: dwa Państwowej Straży Pożarnej i jeden Wojskowej Straży Pożarnej.
- Na miejscu palił się opał w kotłowni. Nie było osób poszkodowanych. Strażacy wywietrzyli miejsce. Działania zostały zakończone - przekazał.
Dlaczego do pożaru zadysponowano wojskową straż pożarną? Jak wyjaśniają nam strażacy, ta jest częścią krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i często wyjeżdża do podobnych zdarzeń.
Autorka/Autor: asz, MR/ tam
Źródło: Kontakt24, tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Mariusz Jasłowski/ Kontakt24