Remontowali chodnik, wykopali granatnik

Granatnik znaleziony w centrum Gdańska
Granatnik znaleziony w centrum Gdańska
Źródło: Jacek Morgaś | tvn24

Panzerfaust, czyli niemiecki granatnik przeciwpancerny, wykopała ekipa remontująca chodnik w pobliżu Dworca Głównego w Gdańsku. Teren zabezpieczyli policjanci.

- Około godz. 10.00 dostaliśmy zgłoszenie od pracowników ekipy, która remontuje chodnik przy ul. Podwale Grodzkie, że podczas prac wykopali z ziemi panzerfausta o długości 1,5 metra – mówi Magdalena Michalewska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. – Teren jest już zabezpieczony, broń z tego miejsca zabiera ekipa saperów z Elbląga. Prace na miejscu zaczęły się przed godz. 11.00 – dodaje.

Granatnik przewiozą do Braniewa

- Podjęliśmy działania zabezpieczające panzerfaust z okresu II wojny światowej. Broń służyła do niszczenia pojazdów opancerzonych z bliskiej odległości 50 metrów. Niewypał przewieziemy na poligon do Braniewa i zniszczymy – mówił chor. Paweł Dolny, Dowódca Patrolu Rozminowania nr. 8.

To już drugie takie znalezisko w ciągu dwóch dni. Ekipa saperska zabierze w sobotę również pocisk z czasów II wojny światowej znalezionych przy ul. Zawodników w Gdańsku, który wykopano na terenie budowanego supermarketu.

Znaleźli granatnik przeciwpancerny w centrum miasta

Autor: ws//ec / Źródło: TVN24 Pomorze

Czytaj także: