prognoza

prognoza

Na drogach deszcze i burze. Miejscami spadnie grad

Kierowcy, którzy planują podróże po polskich drogach, muszą liczyć się z utrudnieniami. Synoptycy zapowiadają bowiem opady deszczu i burze. Miejscami może silniej powiać. Warto więc zdjąć nogę z gazu, bo miejscami zrobi się niebezpiecznie.

Pojawią się burze z gradem. Uważaj na drodze

W sobotę warunki do jazdy będą szczególnie trudne na trasach w zachodnich województwach. Szczególną ostrożność wymuszą ulewne opady deszczu i grad towarzyszące burzom. Grzmieć będzie na Pomorzu i Kujawach, a także wzdłuż całej granicy polsko-niemieckiej.

Prognoza pogody na dziś: ulewy, gradobicia, silny wiatr

W sobotę chłodniej zrobi się jedynie w województwie zachodniopomorskim i lubuskim, zaś w pozostałych temperatura będzie bliska 30 st. C. Na zachodzie Polski, a także na Kujawach i Pomorzu będzie pochmurno i pojawią się gwałtowne burze. Będą im towarzyszyć lokalne gradobicia, ulewy do 40 l/mkw. i silny wiatr w porywach osiągający nawet 90 km/h. Z kolei niebo na wschodzie będzie czyste i słoneczne.

Prognoza na pięć dni: wysokie temperatury i burze

Wysokie temperatury, przelotne opady deszczu i burze, a miejscami rozpogodzenia - takich warunków możemy spodziewać się w ciągu kliku najbliższych dni. Synoptycy zapowiadają bowiem, że w kraju na przemian będzie się chmurzyć i wypogadzać.

Silne burze nad zachodnią Polską. Miejscami sypnęło gradem

Po południu do Polski dotarły silne burze. Zagrzmiało na Dolnym Śląsku, na Ziemi Lubuskiej, na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce. Jak podawała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, burzom towarzyszyły silne porywy wiatru i intensywny deszcz, a miejscami dochodziło do opadów gradu.