prognoza

prognoza

Prognoza pogody na dziś: ulewy, gradobicia, silny wiatr

W sobotę chłodniej zrobi się jedynie w województwie zachodniopomorskim i lubuskim, zaś w pozostałych temperatura będzie bliska 30 st. C. Na zachodzie Polski, a także na Kujawach i Pomorzu będzie pochmurno i pojawią się gwałtowne burze. Będą im towarzyszyć lokalne gradobicia, ulewy do 40 l/mkw. i silny wiatr w porywach osiągający nawet 90 km/h. Z kolei niebo na wschodzie będzie czyste i słoneczne.

Prognoza na pięć dni: wysokie temperatury i burze

Wysokie temperatury, przelotne opady deszczu i burze, a miejscami rozpogodzenia - takich warunków możemy spodziewać się w ciągu kliku najbliższych dni. Synoptycy zapowiadają bowiem, że w kraju na przemian będzie się chmurzyć i wypogadzać.

Silne burze nad zachodnią Polską. Miejscami sypnęło gradem

Po południu do Polski dotarły silne burze. Zagrzmiało na Dolnym Śląsku, na Ziemi Lubuskiej, na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce. Jak podawała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, burzom towarzyszyły silne porywy wiatru i intensywny deszcz, a miejscami dochodziło do opadów gradu.

Kierowcy pojadą w deszczu. Uwaga na burze

W ciągu dnia pogoda na ogół nie będzie sprzyjać kierowcom. Zdaniem synoptyków w całym kraju może przelotnie popadać, a miejscami również zagrzmi. Lokalnie na drogach zrobi się więc ślisko i niebezpiecznie.

Słoneczne zaproszenie do Europy. Nie wszędzie będzie deszczowo

Nie w każdym europejskim kraju sobota będzie ponurym i deszczowym dniem. Synoptycy prognozują, że sporo słońca zobaczą zarówno mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego oraz Skandynawskiego, jak i Brytyjczycy czy Niemcy wraz z sąsiadami. Pogodnie będzie także w państwach na północny wschód od Polski. Szczegółowo o prognozowanej pogodzie dla Europy opowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Zubilewicz.