prognoza dla żeglarzy

prognoza dla żeglarzy

Wiatru żeglarzom nie zabraknie

Poniedziałek będzie dniem deszczowym i wietrznym dla pływających po polskich i chorwackich wodach. Dla żeglarzy w Grecji pogoda, jak to zazwyczaj w tym regionie, będzie łaskawa.

Pogodna sobota na Mazurach

Pogoda będzie sprzyjać w sobotę żeglarzom na Mazurach. Za to chmury zbiorą się nad polskim morzem, a także akwenami Grecji i Chorwacji. W kilku portach będzie też deszczowo, ale wszędzie temperatury będą wysokie.

Obiad na pokładzie tylko w Grecji i Chorwacji

W poniedziałek w Polsce miłośnikom sportów wodnych szyki będzie mieszać przemieszczający się nad Polską front atmosferyczny, który przyniesie deszcze i burze. Znacznie lepsze warunki czekają na żeglujących po Morzu Śródziemnym.

Niedziela idealna na sporty wodne

Idealna niedzielna aura pozwoli śmiało rozwinąć żagle w Polsce i kurortach europejskich. Pogodą nie zawiodą się też miłośnicy kite i wind surfingu. W niedzielę wszyscy powinni wyruszyć nad wodę.

Dziewięć w skali Beauforta

Na Bałtyku spodziewamy się w sobotę wyjątkowo silnych wiatrów - dojść może nawet do sztormu. Nad jeziorami powieje nieco lżej, ale wciąż mocno.

Zimne powietrze, zimny Bałtyk

W sobotę temperatura powietrza i temperatura wody nad polskim morzem nie będą się od siebie znacząco różnić. Obie będą oscylować wokół 20 st. C. W okolicach Zatoki Gdańskiej i na wschód od niej popada.

Nad Bałtykiem będą szalały burze

W piątek wilki morskie raczej sobie nie popływają. W Polsce tylko jeden akwen, a mianowicie Jezioro Solińskie, będzie wolny od wyładowań atmosferycznych. Na pełnym morzu wietrznie, miejscami spodziewamy się nawet sztormów.

Śmiało żegluj na Bałtyku i w Grecji

Komfortowe warunki żeglarskie będą we wtorek w Polsce zachodniej, na Bałtyku i w Grecji. Niestety burzowa aura nawiedzi Mazury. Tam łódkę lepiej zostawić w porcie, bo skutki pływania podczas wyładowań mogą być śmiertelne.

Łódkę lepiej zostawić w porcie

Nad polskim wybrzeżem i na jeziorach w piątek będzie intensywnie padać, dlatego łódkę lepiej zostawić w porcie. Na otwartym morzu spodziewać się należy istnej pogodowej huśtawki. W Grecji warunki do żeglowania będą naprawdę dobre, a w Chorwacji pogoda trochę się pogorszy.

Na Bałtyku rozwiniesz we wtorek żagle

We wtorek wody zarówno Bałtyku, jak i mórz Grecji i Chorwacji będą sprzyjać żeglarzom. Niestety ci, którzy wybrali się na łódkę na jeziora, nie będą mieli powodów do zadowolenia.

Żeglarski raj w sobotę na Cykladach

Żeglarze w Polsce nie znajdą idealnych warunków do wypłynięcia z portu. Nad Bałtykiem i na Mazurach popada, a wiatr wiał będzie z siłą 2-3 st. w skali Beauforta. Dużo lepsze warunki na Cykladach.

Polskie jeziora i morze będą niespokojne

Pogoda sprzyjać będzie żeglującym po wodach Grecji i Chorwacji. Jednak nie ma tam, co liczyć jutro na dobre wiatry. W Polsce z kolei aura będzie idealna dla lubiących pływać w trudniejszych warunkach - na morzu i jeziorach będzie grzmiało i padało.

Nad Soliną dobry wiatr i ciepło

Jutro żeglarze pływający na wodach polskiego wybrzeża powinni zostać w porcie. Będzie intensywnie padać, a do tego mogą wystąpić silne wyładowania atmosferyczne. Powieje wiatr z południowego-zachodu, który w porywach osiągnie 6 stopni w skali Beauforta. Ładnie będzie za to nad Soliną.

Czas rozwinąć żagle

Dobre wiatry pojawią się na wszystkich europejskich wodach, także w Polsce. Temperatura również będzie sprzyjać żeglarzom. Śmiało można odcumować z portu, także w Polsce.