kurorty

kurorty

Burzowy wtorek w europejskich kurortach

W Europie czekają nas umiarkowane, ale letnie temperatury. Tylko w niewielu miejscach niebo będzie bezchmurne niebo i temperatury zawędrują powyżej 30 st. C. Natomiast w afrykańskich kurortach turyści mogą się spodziewać bardzo wysokich temperatur. W Egipcie w Sharm el Sheikh termometry wskażą 41 stopni Celsjusza.

Woda w jeziorach ciepła jak powietrze

Początek tygodnia przyniesie rozpogodzenie na Mazurach i w górach. Nad morzem słońce się pokaże, ale parasole mogą się przydać. Temperatury w większości kurortów będą oscylować wokół 20 st. C.

Burze od Lazurowego Wybrzeża do krajów bałkańskich

W niedzielę w większości popularnych regionów turystycznych w Europie i na świecie synoptycy prognozują, że wartości na termometrach będą bliższe, równe lub wyższe 30 stopniom. Na ogół będzie także bezchmurnie i pogodnie. Zdarzą się jednak wyjątki, głównie na kontynencie europejskim.

Deszcz i burze zepsują ostatni dzień weekendu prawie wszystkim turystom

W niedzielę pogoda w polskich kurortach pozostawi wiele do życzenia. Na Warmii i Mazurach będzie nie tylko padał deszcz - spodziewane są także gwałtowne burze. Podobna aura utrzyma się nad morzem, skutecznie zniechęcając do opalania. Tylko w kilku górskich miejscowościach będzie słonecznie i ciepło.

W górach najcieplej, ale burzowo

W sobotę pogoda nie dopisze wypoczywającym nad jeziorami i nad morzem. W tych częściach kraju będzie chłodno i deszczowo. W górach też pokropi, a nawet zagrzmi, ale temperatury mają być nieco wyższe.

Burze przeszkodzą w górskich wędrówkach

W czwartek pogodnego nieba mogą spodziewać się jedynie turyści wypoczywający na nadbałtyckich plażach. Niebo nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich oraz nad popularnymi górskimi kurortami będzie się chmurzyć. Synoptycy prognozują, że pojawią się tam również burze.

Na Bali turyści będą wygrzewać się w 40-stopniowych upałach

Pogodne niebo i wysokie temperatury sprzyjać będą turystom wypoczywającym nad Morzem Śródziemnym. Z kolei w popularnych kurortach Ameryki Środkowej i Azji pojawiać się będą burze. Synoptycy prognozują jednak bardzo wysokie temperatury. Miejscami słupki rtęci powędrują nawet do 40 st. C.

Na Mazurach zapowiada się wyjątkowo ładny dzień

Środa w wielu miejscach zapowiada się pogodnie. Słońca na pewno nie zabraknie żeglarzom, którzy planują pływać po mazurskich jeziorach. Turyści, którzy zaplanowali górskie wycieczki, będą z kolei musieli obserwować niebo, bo miejscami mogą pojawiać się burze. Podobnie będzie na północy kraju. Niektóre nadmorskie kurorty będą słoneczne, a w niektórych zagrzmi.

Słonecznie, ale i deszczowo w polskich kurortach

W sobotę w kurortach Warmii, Mazur, Pomorza i Wybrzeża popada, choć spodziewamy się i rozpogodzeń. Zupełnie wolnych od deszczu powinno być jedynie kilka miejsc, np. Augustów. Jeżeli wybieracie się na weekend poza miastem, sprawdźcie aktualne prognozy.

Zadowoleni będą tylko żeglujący po Bałtyku

I słonecznie, i mokro od deszczu będzie w piątek w kurortach Polski północnej i północno-wschodniej. Ponieważ słupki rtęci wskażą jedynie 15-17 st. Celsjusza, dzień trudno będzie zaliczyć do przyjemnych.

Nad wodą pogoda w kratkę. Burze na Mazurach

Osoby wybierające się w czwartek nad wodę powinny się przygotować na kapryśną pogodę. Na niebie pojawią się i słońce, i chmury, ma też przelotnie padać. Przez Mazury będą nawet przechodzić burze, ale ten region wygra z Wybrzeżem dzięki wyższym o kilka stopni temperaturom.

Nad wodą raz słońce, raz chmury

Środa zapowiada się całkiem przyjemnie dla tych, którzy wybrali się nad Bałtyk albo Mazury. W obu regionach można będzie liczyć na słońce, choć okresami zasłonią je chmury. Padać jednak nie będzie, a temperatury przekroczą 20 stopni.

Mało atrakcyjny dzień na wypad nad wodę

Ci, którzy wybrali się na weekendowy wypoczynek nad Bałtyk lub na Mazury, soboty nie zaliczą raczej do udanych dni. W obu regionach będzie się chmurzyć i przelotnie padać, a miejscami może nawet zagrzmieć. Do tego będzie zimno - temperatury nie przekroczą 15 stopni.