kurorty

kurorty

Najwięcej wyjątków od kiepskiej pogody na Mazurach

W środę pogoda nie będzie łaskawa dla wypoczywających w polskich kurortach. Nie ma co liczyć na wysokie temperatury, a przelotne opady i burze nie pozwolą w pełni cieszyć się słońcem. Od zmiennej pogody będzie kilka wyjątków - najwięcej takich kurortów ma być nad jeziorami.

Lato mamy w kalendarzu, w pogodzie - jesień

Wtorkowa pogoda nie zniechęci tylko największych miłośników żeglugi i górskich wycieczek. Synoptycy prognozują, że zarówno nad morzem, jak i nad warmińsko-mazurskimi jeziorami utrzymają się przelotne opady, z rzadka przerywane przejaśnieniami. Deszczowo będzie także w górach, gdzie pojawią się ponadto burze.

W poniedziałek najcieplej w górach. Ale burze mogą popsuć wędrówki

W poniedziałek pogoda nie będzie szczególnie łaskawa dla wypoczywających w polskich kurortach. Pod względem temperatur najlepiej ma być w górach, ale tam trzeba się liczyć z przelotnym deszczem i burzami, które miejscami mogą być gwałtowne. Popada i zagrzmi też na Mazurach. Nad morzem dzień ma być spokojny, ale niezbyt ciepły.

Niedziela nie będzie sprzyjać wypoczynkowi

Pogoda prognozowana przez meteorologów na niedzielę nie wszystkich ucieszy. W większości popularnych kurortów pojawią się przelotne opady deszczu i gwałtowne burze. W zaledwie kilku miejscowościach aura będzie pogodna, choć we wszystkich będzie ciepło.

Ciepły, ale burzowy dzień nad morzem i na Mazurach

Turyści, którzy wybrali nadmorskie i mazurskie miejscowości wypoczynkowe będą mieli powody, by ponarzekać. Synoptycy prognozują dla tych miejsc deszcze i burze. W kurortach górskich deszcz nie jest przewidywany, ale będzie tam chłodniej.

W Turcji temperatura dojdzie do 37 stopni

Na Lazurowym Wybrzeżu, w Chorwacji i wzdłuż Zatoki Meksykańskiej prognozowane są burze. Natomiast na południu Europy synoptycy spodziewają się bardzo wysokich temperatur i bezchmurnego nieba. Wczasowicze będą tam tłumnie przybywać na plaże.

Daleko do lata w nadmorskich i mazurskich kurortach

Poniedziałek w polskich kurortach nie będzie należał do najcieplejszych wakacyjnych dni. Na północy kraju, czyli nad morzem i nad jeziorami mazurskimi temperatura ma się wahać od 16 do 17 stopni na plusie. Poza tym prognozowane są opady deszczu. Jedynie na południu Polski słońce wyjrzy zza chmur.

Włoskie i greckie kurorty będą skąpane w słońcu

Deszcz i burze będą dokuczać turystom wypoczywającym między innymi w kurortach Portugalii, Francji i Hiszpanii. Za to ci, którzy za urlopowy kierunek wybrali Włochy lub Grecję nie będą narzekać na brak słońca. W Egipcie i Izraelu synoptycy przewidują wysokie temperatury i ciepłą morską wodę.

All inclusive - słońce, deszcze, burze dla wszystkich wczasowiczów

Pogoda w niedzielę nie dopisze ani w górach, ani nad morzem, ani w krainie tysiąca jezior. Wszędzie pojawią się przelotne opady deszczu i burze, ale synoptycy nie wykluczają chwilowych rozpogodzeń. W niewielu popularnych kurortach wypoczynkowych wartości na termometrach przekroczą 20 st. C.

Upalne południe Europy, burze tylko Chorwacji

W sobotę na południu Europy zawitają upały. Coraz mniej burz i chmur będzie psuło turystom wakacje. Niestabilna pogoda będzie wciąż panować w Chorwacji. W basenie Morza Śródziemnego temperatury będą się wahać od 20 st. C do powyżej 40 w Izraelu.

Będzie grzało i grzmiało. Żaden turysta nie zmarznie, ale wielu zmoknie

W piątek we wszystkich popularnych regionach turystycznych na świecie i w Europie będzie mniej lub bardziej gorąco - termometry wskażą od około 20-30 st. C do nawet powyżej 40 st. C. Jednak nie wszędzie niebo będzie pogodne i czyste. W wielu, szczególnie europejskich kurortach, niebo przysłonią ciemne chmury i niewykluczone są gwałtowne burze.

Przelotne opady i burze uprzykrzą dzień urlopowiczom

Pogoda w piątek nie ucieszy nikogo, kto ten dzień chciał spędzić nad morzem, w otoczeniu górskich szczytów lub planował odprężający rejs po malowniczych jeziorach Warmii i Mazur. Wszędzie bowiem synoptycy zapowiadają pojawienie się przelotnych opadów, gwałtownych burz i stosunkowo niewysoką temperaturę.