kurorty

kurorty

Słoneczna Europa. Burzowo tylko w Chorwacji i we Włoszech

Front burzowy znad Lazurowego Wybrzeża przeniesie się nad Włochy i Chorwację. Burze tak samo uprzykrzą wakacje na Bali - w miejscu, gdzie zwykle świeci słońce. Upały natomiast kolejny dzień będą towarzyszyć turystom przebywającym na Cyprze, w Grecji i Turcji.

Mokro nad morzem, pogodnie w górach

Synoptycy prognozują, że w niedzielę najsłoneczniejszym regionem Polski będzie słabo zachmurzone górzyste południe kraju. Pogodnie będzie także w kilku warmińsko-mazurskich miejscowościach - w pozostałych będzie pochmurno, deszczowo i co gorsza - burzowo. Zmokną także wczasowicze nad polskim morzem.

Burze ominą tylko nieliczne polskie kurorty

W wielu polskich kurortach turyści mogą spodziewać się burz i zachmurzonego nieba. Temperatura wahać się będzie od 16 st. C w Czorsztynie, Zakopanem, Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, Muszynie, Krynicy-Zdroju i w Tymbarku do 25 st. C w Iwoniczu-Zdroju.

Słońce i upały w Egipcie, deszcze w Chorwacji

W kurortach hiszpańskich i portugalskich słońca nie zabraknie. Podobnie ma być w Egipcie, Izraelu czy na Bali. W tych kurortach odnotujemy wysokie temperatury. Jednak nie wszędzie pogoda będzie rozpieszczać. Opady deszczu i burze prognozowane są m.in. we Francji czy Chorwacji.

Upalnie w kurortach za granicą: nawet 43 st. C

Czwartek w europejskich kurortach zapowiada się pogodnie i ciepło. Niewykluczone jednak, że miejscami pojawią się opady. Za to turyści wypoczywający w Ameryce Środkowej i na Malediwach będą musieli liczyć się z burzami.

Burze przepędzą turystów z górskich szlaków

Czwartek zapowiada się na ogół słonecznie. Aura sprzyjać będzie wypoczywającym w nadbałtyckich i w mazurskich kurortach. W górach niebo zacznie się chmurzyć i mogą pojawić się burze, dlatego warto zachować ostrożność.

Piękny dzień na Mazurach, nad morzem też ładnie

Planujący w środę górskie wycieczki powinni się liczyć z tym, że plany może im pokrzyżować pogoda. Znacznie spokojniej będzie nad Bałtykiem, gdzie zagrzmi tylko w kilku zachodnich kurortach. Spokojna, a przy tym gorąca i słoneczna aura czeka wypoczywających na Mazurach.

Wybierając się na łono przyrody pamiętajcie, że zagrzmi

Na burze, a także wysokie wartości na termometrach muszą się przygotować turyści wypoczywający zarówno w górach, jak i nad brzegiem Bałtyku czy warmińsko-mazurskich jezior. Ale horyzont nie będzie stale zasnuty ciemnymi chmurami - są spore szanse na przejaśnienia.

Lazurowe Wybrzeże rozczaruje, Egipt nie zawiedzie

Burze nie ominą we wtorek popularnych kurortów, obleganych w okresie wakacyjnym przez rzesze turystów. Zagrzmi zarówno we Włoszech, jak i na Lazurowym Wybrzeżu czy w rejonie Zatoki Meksykańskiej. Synoptycy mają jednak i dobre wieści, bo miejsc, gdzie parasole będą służyły jedynie do osłony przed słońcem, nie zabraknie.

Polskie kurorty skąpane w słońcu. Zagrzmi tylko miejscami

Turyści wypoczywający w nadmorskich, mazurskich i górskich kurortach mogą liczyć na słoneczną sobotę. Jedynie miejscami niebo zacznie się chmurzyć i pojawią się burze. Według prognoz będzie naprawdę gorąco, a nawet upalnie. Słupki rtęci powędrują nawet do 28 st. C.

W kurortach górskich i morskich aura będzie niespokojna

Synoptycy zapowiadają, że czwartek będzie lokalnie burzowym dniem. Błyski pojawią się w górskich i mazurskich kurortach. Turyści, którzy wypoczywają nad morzem również nie mogą liczyć na wyśmienitą pogodę. Niebo zachmurzy się i w wielu miejscach słabo popada.

Fanom upałów polecamy Morze Czerwone, Madras i Bali

Silne słońce i temperatury oscylujące wokół 40 st. C - takie wrażenia zapewnia wypoczynek nad Morzem Czerwonym. Kto lubi się prażyć, może też wybrać indyjski Madras albo Bali. Na słoneczną, gorącą aurę można jednak liczyć także w wielu innych kurortach.