Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Komu przysługują testy i jakie kryteria trzeba spełnić, by je otrzymać? Główny Inspektor Sanitarny zmienia je, co oznacza, że badaniami objęta zostanie szersza grupa niż dotychczas. O to apeluje Światowa Organizacja Zdrowia. W Polsce też słychać głosy, że badań powinno być więcej. - Nie możemy być uspokojeni małą liczbą zakażonych. Wynika ona z małej liczby testów - mówi Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

W Podkowie Leśnej (woj. mazowieckie) przedsiębiorcy mogą liczyć na obniżenie czynszu za wynajem lokali a nawet ich umorzenie na najbliższe trzy miesiące. - Kiedy my nie pomożemy sobie w tym najgorszym momencie, to później w ogóle możemy nie liczyć na zysk – przekonywał Artur Tusiński, burmistrz miasta w programie "Pomagajmy sobie".

Ze względu na potwierdzone przypadki koronawirusa w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu, przyjęcia na wszystkie oddziały szpitalne zostały wstrzymane. Jednocześnie zamknięta pozostaje placówka w Nowym Mieście nad Pilicą w tym samym powiecie. - Sytuacja jest trudna - przyznaje starosta.

Rafał, ratownik z Łodzi kombinezon ochronny musiał wkładać raz. - Z założeniem to pół biedy. Żeby jednak go zdjąć i się nie zarazić, oglądałem film na youtube - opowiada. Eksperci mówią tvn24.pl, że bez odpowiedniego przeszkolenia, używanie sprzętu ochronnego może nic nie dać. Pogotowie odpowiada: szkolenia były, ale niestety wielu pracowników je zignorowało.

Ograniczenia wjazdu na Półwysep Helski dla przyjezdnych w czasie epidemii - tego chce burmistrz Helu Mirosław Wądołowski. Wysłał już pismo do wojewody pomorskiego w tej sprawie. To efekt tego, że w weekend do miejscowości zjechało się mnóstwo turystów. - Tu jest większość starszych mieszkańców, młodzieży jest bardzo mało. To bardzo mądra decyzja - komentują mieszkańcy.