WIADOMOŚCI WYBORCZE

WIADOMOŚCI WYBORCZE

To jest historyczna chwila. Jesteśmy przed wyborami, które będą decydować, w którą stronę będzie zmierzać nasz kraj - powiedział w środę podczas konferencji liderów Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podkreślił, że w niedzielę 26 maja przed Polakami "wielki wybór". Liderzy innych opozycyjnych ugrupowań apelowali do Polaków, o udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

My głosimy nie tylko hasła, ale bardzo mocno pracujemy, by stworzyć nową frakcję w Europie, która zadba o równość wszystkich podmiotów, wszystkich państw, o równe szanse - mówił Paweł Kukiz we Wrocławiu, podczas regionalnej konwencji swojego ugrupowania.

Nie możemy zlekceważyć wyborów do Parlamentu Europejskiego, ponieważ te wybory to decyzja, czy dążymy do suwerenności RP w ramach Unii Europejskiej, czy też sami skazujemy się na grę pozorów w wykonaniu PO-PiS-u, która trwa już od trzech kadencji w Parlamencie Europejskim – powiedział w sobotę Paweł Kukiz.

Były szef brytyjskiego MSZ i czołowy lider kampanii na rzecz brexitu Boris Johnson jest faworytem wśród członków rządzącej Partii Konserwatywnej na stanowisko premiera, na miejsce Theresy May - wynika z opublikowanego w piątek sondażu YouGov dla "The Times".

Przebieg środowej debaty kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej komentują w czwartek europejskie media. Hiszpański dziennik "El Mundo" ocenił, że "było niewiele wymiany zdań pomiędzy rozmówcami, więcej monologów", a przebieg spotkania mógł zawieść wielu wyborców. Francuski katolicki dziennik "La Croix" uznał, że "wielka debata pokazała, iż kandydaci mają idee, ale brak im dynamiki, zapału i siły przekonywania".

- Zwróciłem się z pismem do pana premiera Mateusza Morawieckiego z prośba o udzielenie mi urlopu na czas ostatnich dwóch, najbardziej intensywnych tygodni kampanii wyborczej. Taka zgoda została mi udzielona - poinformował w poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

Wybory w których Polacy będą wybierać posłów do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019. Głosować można zarówno w kraju, jak i za granicą. Jak i gdzie to zrobić? Oto najważniejsze informacje na temat głosowania.

Wiele okręgów pojawiało się przy moim nazwisku. Należy się cieszyć, że wiele osób uważa, że wszędzie mogę być wzmocnieniem dla listy, bo polityka to gra drużynowa - podkreślił w "Faktach po Faktach" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Przyznał, że "będzie duża wewnętrzna rywalizacja" na małopolskiej liście Zjednoczonej Prawicy, z której ma wystartować.

Posłanka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus wystartuje do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca na warszawskiej liście Wiosny - poinformował we wtorek lider ugrupowania Robert Biedroń. Szef partii Teraz! Ryszard Petru zapewnił, że sprawa kandydowania Scheuring-Wielgus z Wiosny została uzgodniona, choć on sam popiera Koalicję Europejską.