TOKIO 2020

TOKIO 2020

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) chce surowo ukarać Rosję za dopingowy skandal i jego następstwa, w tym nieprawidłowości w wynikach przedstawionych przez Rosyjską Agencję Antydopingową (RUSADA). Panel WADA rekomenduje wykluczenie Rosji ze wszelkich imprez sportowych na świecie na okres czterech lat. Od listopada prezydentem WADA oficjalnie jest były minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Sam Ward marzył o drugim występie olimpijskim, ale jego udział w przyszłorocznych igrzyskach w Tokio stanął pod wielkim znakiem zapytania. Na początku listopada brytyjski hokeista na trawie został trafiony piłką w twarz i stracił wzrok w lewym oku. Na razie nie wiadomo, czy uda mu się wrócić do wyczynowego sportu.

Bunt w reprezentacji siatkarek. Niektóre zawodniczki, choć ostatni sezon był jednym z najlepszych dla kadry od lat, nie chcą kontynuować współpracy z trenerem Jackiem Nawrockim. Polski Związek Piłki Siatkowej w wydanym oświadczeniu stanął murem za selekcjonerem.

Wiadomo już, kto będzie rywalem Polek w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. W zawodach, które odbędą się w dniach 7-12 stycznia w holenderskim Apeldoorn Biało-Czerwone powalczą z Holandią, Bułgarią i Azerbejdżanem. Awans na igrzyska w Tokio wywalczy tylko zwycięzca.