Polska i Świat

Polska i Świat

Od 8 rano w poniedziałek kierowcy parkujący w Warszawie płacą więcej. W Poznaniu już pierwsza godzina w ścisłym centrum kosztuje 7 złotych. Łukasz Wieczorek.

Często pod koniec grudnia mówimy "niech już ten rok się skończy". Ale tym razem takie marudzenie jest wyjątkowo uprawnione. Aż chciałoby się go radośnie i tłumnie pożegnać. To niestety byłoby nieodpowiedzialne. Co w zamian? Pomysły, podpowiedzi i propozycje - w tym od TVN24 - zebrała Sylwia Piestrzyńska.

Szybciej przejedziemy przez Mazowsze, Lubelszczyznę, Łódzkie czy Podlasie. W nadchodzącym roku drogowcy chcą oddać kierowcom prawie 400 kilometrów nowych autostrad, ekspresówek i obwodnic. To ponad dwa razy tyle, co w 2020 roku. Ambitny plan drogowców przestudiował Łukasz Wieczorek.

Pandemia wpłynęła nie tylko na nasze zdrowie i majętność - wpłynęła też na politykę. Przez pryzmat walki z koronawirusem ocenialiśmy skuteczność lub nieskuteczność władz oraz pomysły opozycji. Przez pandemię wybory prezydenckie odbyły się później, ale już nie z powodu koronawirusa po drodze zmarnowano wielkie pieniądze. Barbara Sobska.

Cztery historie właścicieli z czterech różnych branż, które ucierpiały przez pandemię. Jaki to był dla nich rok? Jak musieli zmienić swoją działalność? Które z tych zmian mogą zostać z nimi na dłużej? Adrianna Otręba.

Na początku roku zajmiemy się Polską i Węgrami - mówi wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova. W tym roku polska praworządność była pod wyjątkowym obstrzałem. Michał Tracz.

Brytyjscy psychiatrzy twierdzą, że COVID-19 stanowi "największe zagrożenie dla zdrowia psychicznego od czasów drugiej wojny światowej" . To mocne twierdzenie ma swoje odzwierciedlenie w liczbach pacjentów potrzebujących fachowej pomocy. Karolina Bałuc.