Kropka nad i

Kropka nad i

Szczuka: To przerażające, co się dzieje z trawką. Piecha: Nie propagować chemii

To przerażające, co się dzieje z trawką, aż mnie ciarki przechodzą - stwierdziła w "Kropce nad i" Kazimiera Szczuka z "Krytyki Politycznej". Jej zdaniem, marihuana w małych dawkach powinna zostać zalegalizowana, co, jak przekonywała, pozwoli uchronić młodych ludzi przed paleniem byle czego, sprzedawanego przez dilerów. Bolesław Piecha z PiS przekonywał, że marihuana uzależnia, dlatego nie powinna być legalna. - Nie uruchamiajmy tego procesu - apelował.

Kempa: Prezydent powinien wiedzieć, komu wręcza sędziowskie nominacje

- Prezydent powinien wiedzieć, że osoby, którym wręcza nominacje sędziowskie, będą dbać o dobro wymiaru sprawiedliwości i nie będą uczestniczyć w polityce - stwierdziła w "Kropce nad i" Beata Kempa z Solidarnej Polski, komentując czwartkowe wystąpienie Bronisława Komorowskiego. - Nie widzę nic, co naruszałoby zasady i konwencję takiego spotkania - powiedział z kolei b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

"To zamach i brutalny gwałt na niezawisłość"

- Ja w tym widzę już nie tylko zamach, ale brutalny gwałt na niezależność sędziowską - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 doradca prezydenta Tomasz Nałęcz, komentując doniesienia medialne na temat matki sędziego Igora Tulei.

Palikot rozdaje maski. "To protest przeciwko fotoradarom"

- Będziemy proponowali polskim obywatelom, by jeździli w maskach Tuska, Rostowskiego lub Nowaka. Niech oni płacą za twój mandat - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Palikot, prezentując wspomniane maski. Jak dodał, to forma protestu przeciwko fotoradarom i zaostrzeniu przepisów drogowych.

Terlikowski: Owsiak wie, co mówi. Nie zamierzam go przepraszać

Absolutnie nie zamierzam przepraszać Jerzego Owsiaka, że ostro skrytykowałem go za to, iż jest zwolennikiem zabijania osób starszych - powiedział w "Kropce nad i" Tomasz Terlikowski. Redaktor naczelny portalu Fronda.pl napisał na swoim blogu, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, "szlachetna w założeniu akcja, zaczyna służyć złu". - Ten atak ma fatalne konsekwencje - podsumował słowa Terlikowskiego prof. Ireneusz Krzemiński, socjolog.

Giertych: Nagonka to czepiactwo i skandal

Porównanie przez sędziego Igora Tuleyę działań CBA do tych z czasów stalinizmu "to przesada bez wątpienia, ale to był zabieg retoryczny" - stwierdził w "Kropce nad i" mec. Roman Giertych. - Taka teza historyczna byłaby nieprawdziwa, natomiast pewien zwrot używany do przedstawienia problemu jest jak najbardziej zasadny pod warunkiem, że nie robi tego zawodowy historyk - dodał były wicepremier.

"Relatywizuje czasy stalinowskie"? Niesiołowski chce uścisnąć dłoń

Tacy ludzie, jak sędzia Igor Tuleya, bronią demokracji w Polsce - powiedział w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski z PO. I podziękował sędziemu za to, że zdecydował się złożyć zawiadomienie do prokuratury ws. działań CBA, które w jego opinii były przestępstwem. Według Arkadiusza Mularczyka z SP, skoro doszło do naruszenia prawa, to Tuleya powinien już dawno zawiadomić prokuraturę, a nie czekać do końca procesu dr. Mirosława G.

Kurski: Wielkie kłamstwo transplantacyjne zostanie zdemaskowane

- Za kilka dni zostanie zdemaskowane wielkie kłamstwo, które nazywam kłamstwem transplantacyjnym - zapowiedział w "Kropce nad i" w TVN24 europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. - To będzie prawda porażająca - zapewnił. Według drugiego z gości, prof. Jana Hartmana, sprawa kardiochirurga Mirosława G. zaważyła na spadku dawców organów i liczby przeszczepów w Polsce.

Brudziński: kabotyńska polityka na Twitterze

Będziemy stali murem za rządem, gdy nie będzie uprawiał kabotyńskiej polityki na Twitterze - oświadczył w "Kropce nad i" Joachim Brudziński z PiS. Stwierdził, że pomysł Radosława Sikorskiego, by zwrócić się do UE ws. oddania Polsce przez Rosję wraku tupolewa poskutkował tylko "kolejnymi kłamstwami Putina".

"Przewiduję kryzys władzy. A opozycja jest żałosna"

- Mijający rok był rokiem przejściowym, który ujawnił niebezpieczne zarodki roku przyszłego. Nadchodzi kryzys i ta władza może sobie nie poradzić - czarno wróży Kazimierz Kutz. Według senatora, zasiadającego wcześniej w klubie PO, obecnemu rządowi nie uda się przekonać społeczeństwa do kolejnych wyrzeczeń. - Normalnie w takiej sytuacji jest opozycja, której można przekazać władzę. Ale u nas opozycja jest żałosna - diagnozuje.

Gowin: Wiem ciut więcej niż reszta. To nie był zamach

- Jestem przekonany, że to była katastrofa - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. I dodał: - Ja na temat katastrofy smoleńskiej wiem ciut więcej niż ogół obywateli i mogę to powiedzieć z ręką na sercu - zaznaczył Gowin.

Masakra w Newtown jak aborcja? "Zabijanie ludzi to zabijanie ludzi"

- Granica nie jest przekroczona, bo ponad 600 dzieci (...) zostało zamordowanych w bardzo brutalny sposób. Można porównać zabijanie ludzi do zabijania ludzi - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Tomasz Terlikowski z fronda.pl. Skomentował w ten sposób tekst, który ukazał się na stronie Fundacji Pro, porównujący masakrę w szkole w Newtown z aborcjami dokonanymi w Polsce. - Po co ten człowiek jest w telewizji - odpowiedział Stefan Niesiołowski z PO.

Kto jest więźniem politycznym? "Twórca antykomor.pl"

- To, co się dzieje na tym wiecu, to są jakieś absurdy - tak Adnrzej Halicki (PO) skomentował w "Kropce nad i" wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone na zakończenie Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości. - Prezes PiS obraża miliony Polaków - dodał, odnosząc sie do słów Kaczyńskiego o potrzebie odzyskania wolności i niepodległości. - Nikt tu nikogo nie obraża, cieszę się z tych słów - odpowiedział Zbigniew Girzyński (PiS).

"Patrzeć za czym ten marsz jest, a nie przeciwko czemu"

- Jest to demonstracja przeciwko rządowi, która ma sugerować, że ten rząd ma coś wspólnego z rządem Jaruzelskiego, że Polska jest przez jakiś reżim rządzona, który trzeba obalić - mówił w "Kropce nad i" o organizowanym jutro przez PiS marszu filozof Jan Hartman. - Trzeba patrzeć za czym ten marsz jest, a nie przeciwko czemu - bronił demonstracji ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

"Kaczyński zabetonował własną partię"

- Kaczyński zabetonował własną partię w tezie, że był zamach, choć nie ma na to żadnych dowodów - powiedział w "Kropce nad i" były premier Tadeusz Mazowiecki i dodał, że szef Prawa i Sprawiedliwości "dawno przestał być politykiem obliczalnym".

"Zręczne posunięcie. Ta misja ma pewną szansę powodzenia"

- To bardzo rozsądna decyzja, bardzo na miejscu. Ta misja ma pewną szansę powodzenia - powiedziała w "Kropce nad i" prof. Jadwiga Staniszkis, komentując oświadczenie Radosława Sikorskiego. Szef MSZ wystąpił w imieniu rządu polskiego z prośbą do wysokiej przedstawiciel Unii Catherine Ashton, by ta podniosła na szycie UE-Rosja kwestię zwrócenia Polsce wraku TU-154M.

Syn ofiary smoleńskiej: jeśli ktoś wierzy w zamach, jest naiwniakiem

Jeśli ktoś na obecnym etapie wierzy, że przyczyną katastrofy smoleńskiej był zamach, jest naiwniakiem - stwierdził w "Kropce nad i" Maciej Komorowski, syn Stanisława Komorowskiego, wiceszefa MSZ, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu. Jego zdaniem, obecnie nic nie wskazuje na to, by pod Smoleńskiem doszło do eksplozji. - Stwierdzenie, że był trotyl na wraku nie jest równoznaczne z zamachem - mówił.