Kropka nad i

Kropka nad i

10 kwietniaPlatforma Obywatelska opublikuje raport o raporcie z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. PO a także media zarzucają m.in. ujawnienie obcym państwom naszej agentury. Szef MON Aleksander Szczygło broni raportu i w prasowych doniesieniach o ujawnieniu agentury doszukuje się analogii do publikacji rosyjskich.

4 kwietniaMinisterstwo finansów zapowiada przełomową reformę finansów publicznych. Dzięki niej państwo ma oszczędzić 10 mld złotych

3 kwietniaGłosowanie nad uchyleniem immunitetu posłance SLD Małgorzacie Ostrowskiej pozostaje punktem spornym między koalicją i opozycją. Jolanta Szymanek Deresz w "Kropce nad i" określiła postępowanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry jako niedopuszczalne. W odpowiedzi minister w kancelarii premiera Przemysław Gosiewski wynik głosowania określił, jako handel głosami i zmowę układu.

2 kwietniaDecyzja o tym, kiedy Jan Paweł II zostanie nazwany świętym nie jest istotna stwierdził w "Kropce nad i" ks. Kazimierz Sowa. Zdaniem wielu Polaków, choć na pewno nie tylko Polaków, polski papież jest świętym, bez względu na to kiedy kościół zakończy proces beatyfikacyjny. Co myślałby Jan Paweł II o dyskusji na temat przyspieszenia procesu beatyfikacyjnego? Ks. Sowa odpowiada: - Myślę, że: "Ech, do końca nie zrozumieli..."

29 marcaMinister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że prokuratura wytoczy proces szefowi PO Donaldowi Tuskowi za jego wypowiedzi dotyczące "wycieków" nagrań rozmów Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym. - Akcja rodzi reakcję - tłumaczył kolegę z partii Tadeusz Cymański, który był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i".

Spór o aborcję nie ustaje. Joanna Senyszyn z SLD uważa, że to jej ugrupowanie chce tak naprawdę zmniejszyć liczbę dokonywanych w Polsce aborcji. Jednak poseł LPR Robert Strąk upiera się, że to właśnie rozwiązania proponowane przez Ligę świadczą o szacunku dla życia. Parlamentarzyści spierali się w programie Moniki Olejnik - "Kropka nad i".

Radosław Sikorski jest przeciwny referendum w sprawie tarczy antyrakietowej w Polsce. Były minister obrony powiedział w "Kropce nad i", że Polska musi też brać pod uwagę stanowisko Rosji podczas negocjacji ze stanami zjednoczonymi.

Donald Tusk próbował się dowiedzieć od premiera czego chcemy w zamian za umieszczenie w naszym kraju elementu tarczy antyrakietowej. - Premier powiedział coś, co mnie zaskoczyło - mówił szef PO w „Kropce nad i” - usłyszałem, że chcemy uzyskać bezpieczeństwo przed potencjalnym atakiem Korei Północnej. Gość Moniki Olejnik mówił także o sprawie prawnych rozwiązań dotyczących ochrony życia oraz o konflikcie wewnątrz swojej partii.

Lekarz zatrzymany - minister sprawiedliwości precyzuje. Zbigniew Ziobro powiedział w programie "Kropka nad i", że media przeinaczają znaczenia słów, które wypowiedział po tym, jak CBA zatrzymało ordynatora szpitala MSWiA. Słowa ministra Ziobro doprowadziły też do sporu z prezesem Trybunału Konstytucyjnego.

Zerwała pani umowę - przez kolejne trzy miesiące tu nie przyjdę - powiedział Monice Olejnik wicepremier, Ludwik Dorn. Gość "kropki nad i nie chciał rozmawiać o radiu Maryja i ojcu Tadeuszu Rydzyku, który jawnie krytykuje prezydencką parę. Wśród tematów, na które wicepremier chętniej dyskutował był pomysł wiceministra edukacji, Mirosława Orzechowskiego. Ludwik Dorn uważa, że Orzechowski zagalopował się mówiąc, iż kandydaci na dyrektorów szkół, którzy nieodetną się od komunistycznego dziedzictwa Związku Nauczycielstwa Polskiego nie będą powoływani na stanowiska.

Maria Kaczyńska została wprowadzona w błąd - z tymi słowami premiera zgodził się w "Kropce nad i" Tadeusz Cymański. Chodzi o podpisany przez żonę prezydenta apel o zachowanie obecnego kompromisu w sprawie aborcji. Jednocześnie zauważył jednak, że pani prezydentowa mogła poczuć się dotknięta późniejszym komentarzem o. Rydzyka na ten temat.