Kropka nad i

Kropka nad i

Jeśli była narada w sprawie Barbary Blidy, to mnie na niej nie było - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w "Kropce nad i". Zaprzeczył tym samym słowom premiera, który relacjonował w mediach takie spotkanie.

Prawo i Sprawiedliwość pomimo złej polityki i słabszych notowań od Platformy Obywatelskiej może wygrać wybory parlamentarne - zasugerowała w "Kropce nad I" profesor Jadwiga Staniszkis. Taki scenariusz może, zdaniem Staniszkis, stać się faktem, bo PO nie ma ani mocnego przywódcy, ani dobrego programu.

- Mamy do czynienia z uzurpacją, która musi się skończyć. Marszałek Dorn jest dziś uzurpatorem, bo nie chce dopuścić do ujawnienia prawdy - stwierdził w "Kropce nad I" Roman Giertych.

Nie będzie śledztwa w sprawie tak zwanych taśm Rydzyka. Z odrzucenia przez prokuraturę wniosku o wszczęście postępowania zadowolony jest poseł PiS, Jacek Kurski, który był gościem "Kropki nad i".

- Złożę donieniesie do prokuratury na działania ABW - taką informację podał w "Kropce na i" Janusz Kaczmarek. Były szef MSWiA podkreśla, że były wobec niego prowadzone bezprawne działania - chodzi między innymi o przeszukanie jego mieszkania.

Roman Giertych mówił o rewolucji w szkolnych lekturach. Autorem "Naszej szkapy" jest Henryk Sienikiewicz, a nie Maria Konopnicka. Tak przynajmniej twierdzi minister edukacji, którego ze znajomości szkolnych lektur przepytała w "Kropce nad i" Monika Olejnik.

Andrzej Lepper zdradza jak miała wyglądać rzekoma prowokacja CBA wobec jego osoby. Były wicepremier uważa, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego mieli go wrobić w aferę w ministerstwie rolnictwa.

- Przeprosiny to za mało - Jan Rokita krytykuje ojca Tadeusza Rydzyka za ostre słowa pod adresem pary prezydenckiej. Polityk dodaje, że bracia Kaczyńscy zbyt łagodnie zareagowali na obelgi dyrektora Radia Maryja. Tadeusz Cymański z PiSu uważa, że przeprosiny się należą zwłaszcza Marii Kaczyńskiej. Jego zdaniem - wrogowie braci Kaczyńskich wykorzystują tę sytuację żeby zaatakować relacje w obozie władzy.

- My jako Samoobrona w takim rządzie uczestniczyć nie będziemy. To koniec tej koalicji - zapowiedział w "Kropce nad I" były już wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper. Andrzej Lepper został odwołany ze stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa.

Ciągle nie wiadomo kto w imieniu rządu będzie odpowiadał podczas dzisiejszej debaty na pytania w sprawie szczytu unii europejskiej w Brukseli. Na to pytanie w programie Kropka nad I nie potrafił odpowiedzieć także szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Kuchciński.

Już w czwartym kwartale tego roku pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podwyżki - zapowiedział Minister Zdrowia w Kropce nad I. Dotyczy to tych szpitali które będą miały w tym czasie zwiększone kontrakty z NFZ

Ksiądz Henryk Jankowski na naszej antenie szczerze o biznesowych pomysłach. Pytany przez Monikę Olejnik w Kropce nad I o plany założenia klubokawiarni, wypromowania linii perfum i wyprodukowania koszulek dla młodzieży - zapewniał, że cele jakie przyświecają jego pomysłom są szczere i wiążą się chęcią niesienia pomocy i zbliżania do Boga

Dziś po południu kolejna tura rozmów ministra zdrowia Zbigniewa Religii z przedstawicielami związków zawodowych. Wczorajsze spotkanie zakończyło się fiaskiem, po tym jak Minister zapowiedział, że w tym roku żadnych podwyżek nie będzie, a zostanie jedynie utrzymana 30% podwyżka przyznana lekarzom w zeszłym roku. Wieczorem w Kropce nad i obie strony obarczały się wzajemnie odpowiedzialnością za brak porozumienia.

Liga Polskich Rodzin przeciwna Karcie Praw Podstawowych, przyjętej na ostatnim szczycie unijnym w Brukseli. O Karcie rozmawiali goście programu "Kropka nad i" - Mirosław Orzechowski z LPR i Grzegorz Napieralski z SLD.

PiS szykuje odpowiedź, Platforma broni swojej reklamówki. Chodzi o spot, w którym porównywane jest wynagrodzenie nauczycielek i lekarzy z pensjami osób rekomendowanych przez PiS do spółek z udziałem skarbu państwa. W "Kropce nad i" lider PO, Donald Tusk, zapewniał, że w reklamówce chodzi nie o demagogię, ale o rozliczanie rządzących.

Cztery pielęgniarki, które od tygodnia nie wychodziły z budynku Kancelarii Premiera i żądały bezpośrednich rozmów z premierem są zadowolone, że Jarosław Kaczyński w końcu podjął z nimi dialog. Mimo to, jednak oczekiwały więcej konkretnych propozycji. Opuszczenie KPRM nie oznacza końca strajku, przed budynkiem pozostanie miasteczko namiotowe, a rozmowy będą kontynuowane w Centrum "Dialog".

Prokuratura powinna zająć się wyciekiem z Listy 500 - uważa prezes trybunału konstytucyjnego Jerzy Stępień. W tajnym dokumencie przygotowanym przez IPN znajdują się nazwiska osób pełniących obecnie ważne funkcje w życiu publicznym zarejestrowanych jako tajni współpracownicy PRL. We wtorek w mediach pojawiły się informacje, że na liście są m.in. Aleksander Kwaśniewski, Jacek Piechota i Longin Pastusiak. Zgodnie z prawem do takiego przecieku nie powinno dojść. Jerzy Stępień -  w Kropce nad i - mówił jakie mogą być tego konsekwencje.

Są pierwsze przecieki z tzw. "listy 500" stworzonej w IPN. A na niej jako współpracownicy peerelowskiej bezpieki prawdopodobnie figurują m.in. Aleksander Kwaśniewski, Zbigniew Siemiątkowski, Jacek Piechota i Longin Pastusiak. Zdaniem Ryszarda Kalisza, który wraz z Jackiem Kurskim i Lechem wałęsą, był gościem "Kropki nad i" wyciek listy jest przestępstwem...

Lista 500 osób, które według prezesa IPN Janusza Kurtyki kreują się na autorytety, a były tajnymi współpracownikami służb PRL, powstała, ale nie może być opublikowana. Jak podkreśla szef IPN, nie pozwala na to orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lustracji. Wicepremier Andrzej Lepper uważa że prezes IPN powinien opublikować listę. Temat ten ma również zamiar poruszyć w rozmowie z premierem.

Retoryka umierania nie jest według Aleksandra Kwaśniewskiego właściwym sposobem rozmawiania w Unii Europejskiej. Były prezydent uważa, że twarda pozycja negocjacyjna jest ważna, ale Polska nie może być postrzegana jako hamulcowy rozszerzenia wspólnoty. Aleksander Kwaśniewski był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i".