Ekstraklasa

Ekstraklasa

Legia ograna. Szczecin ma lidera

Koncert Pogoni i Adama Buksy w Szczecinie. Portowcy pokonali Legię 3:1 w 16. serii spotkań i zostali nowym liderem ekstraklasy. Buksa strzelił dwa gole.

Mecz w Kielcach do jednej bramki

Po raz pierwszy w sezonie piłkarze Korony strzelili więcej niż jednego gola. W 16. kolejce PKO BP Ekstraklasy kielczanie pokonali u siebie wysoko Raków Częstochowa 3:0.

Przewaga na nic. Korona wywozi punkt z Poznania

W drugim niedzielnym meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań zremisował bezbramkowo przed własną publicznością z zamykającą tabelę Koroną Kielce. Gospodarze dominowali, szczególnie w pierwszej części spotkania, lecz nie potrafili udokumentować swojej przewagi golem.

Bezlitosna Legia rozbiła Górnika. Sześć goli w Warszawie

Grad goli w Warszawie. W meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia robiła Górnika Zabrze aż 5:1. Piłkarze wicemistrza Polski imponowali skutecznością zwłaszcza w drugiej połowie, strzelając cztery gole w 10 minut. Dzięki wygranej Legia znów przewodzi ligowej tabeli.

Pojednanie trenerów ciekawsze od kopaniny na boisku

W meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock zremisowała z Cracovią 0:0. Piłkarze obu drużyn nie rozpieszczali kibiców, a okazji do strzelenia gola było jak na lekarstwo. W tej sytuacji najważniejszym wydarzeniem związanym z sobotnim spotkaniem, było pojednanie trenerów.