Zidentyfikowano pierwszą ofiarę katastrofy boeinga

[object Object]
"Spiegel": to Rosjanie zestrzelili boeinga lotu MH17archiwum TVN24
wideo 2/21

Obywatel Holandii to pierwsza zidentyfikowana ofiara z malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który 17 lipca rozbił się na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej zestrzelony przez prorosyjskich separatystów - poinformowały w nocy z soboty na niedzielę holenderskie media, powołując się na źródła rządowe w Hadze.

Nie podano nazwiska ani płci pierwszej zidentyfikowanej ofiary katastrofy. Identyfikację ciał prowadzi w bazie wojskowej w holenderskim Hilversum ponad 200 międzynarodowych ekspertów.

Ciała przetransportowane do Holandii

W sobotę dwa samoloty - australijski i holenderski - przetransportowały z Charkowa do Eindhoven kolejnych 38 trumien ze szczątkami ofiar katastrofy. W sumie, w ostatnich dniach do Holandii przewieziono 227 trumien i pojemników z fragmentami ciał. Władze Holandii są przekonane, że w miejscu, gdzie rozbił się malezyjski samolot, znajdują się jeszcze szczątki ofiar. Po porozumieniu z ukraińskimi władzami, Holandia kieruje teraz dochodzeniem w sprawie katastrofy, jest także odpowiedzialna za identyfikację ofiar.

Katastrofa boeinga

Boeing 777 linii Malaysia Airlines z 298 osobami na pokładzie rozbił się 17 lipca na wschodzie Ukrainy, gdzie toczą się walki między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami. W katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga. Większość ofiar to Holendrzy. Zachód i władze ukraińskie twierdzą, że samolot został zestrzelony przez separatystów prorosyjskich z zestawu rakietowego Buk.

[object Object]
"Spiegel": to Rosjanie zestrzelili boeinga lotu MH17archiwum TVN24
wideo 2/21

Autor: kło//rzw/zp / Źródło: PAP

Raporty: